İnternetten petshop ürünleri satmak isteyen kişiler için hazırladığımız İn Petshop Ürünleri Satmak İçin E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? adlı bu yazımızda sizlere petshop sitesi açma hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve evcil hayvan ürünleri satış sitenizi açarak e-ticaret yapabilirsiniz.

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satmak isteyen kişilerin faaliyet gösterebileceği birçok e-ticaret sektörü bulunmaktadır.

 • Tekstil
 • Ayakkabı ve Çanta
 • Ev ve Dekorasyon
 • Petshop
 • Beyaz eşya

Gibi e-ticaret sektörleri son dönemlerin en popüler sektörleri olarak bilinmektedir. Çünkü bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler daha karlı satışlar yaparak gelirlerini arttırabilmektedir.

ilgili içerik; İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Şirket Kurun

Evcil hayvan ürünleri satmak için bir e-ticaret sitesi açacaksanız sitenizi kurmadan önce şirket kuruluşu yapmanız gerekmektedir. Çünkü internetten sattığınız her ürünü faturalandırmanız ve belirli vergiler ödemeniz gerekir.

E-ticaret için şirket açacak kişiler genellikle sermayelerini ve amaçlarını göz önünde bulundurarak şahıs, limited ve anonim şirket türlerinden birisini seçerek şirket kuruluşunu gerçekleştirir. Sizler de şirket kurmak için bu şirket türlerinden birini seçebilir ve internetten satış yapmak için ilk adımınızı atabilirsiniz.

E-ticaret Yönteminize Karar Verin

Petshop ürünleri satmak isteyen kişilerin tercih edebileceği iki farklı e-ticaret yöntemi bulunmaktadır. Bunlar Stoklu satış ve Dropshipping’dir.

Stoklu satış yapacak işletmelerin satacakları ürünleri önceden tedarik etmesi gerekir. Dropshipping ile satış yapacakların ise markalar XML veren firmalar ile anlaşarak başka markanın ürün ve hizmetlerini kendi kar marjları ile satar. Sizler de petshop e-ticaret sitenizi kurmadan önce satış yönteminizi seçebilir ve markanızın ihtiyaçlarını daha kolay tespit edebilirsiniz.

E-ticaret Sitenizi Kurun

İnternetten petshop ürünleri satmak istiyorsanız bir e-ticaret sitesi kurmanız gerekmektedir. E-ticaret sitesi kurarken hazır e-ticaret alt yapılarını tercih etmeniz sitenizi hızlı bir şekilde kurmanızı sağlayacak ve anında internetten satış yapmanıza yardımcı olacaktır.

Petshop ürünleri satarken başarılı olmak istiyorsanız sizler de e-ticaret sitenizi hazır e-ticaret alt yapıları ile kurabilir ve gerekli özelleştirmeleri yaparak online satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret Tasarlayın

İnternetten Petshop ürünleri satmak istiyorsanız Petshop e-ticaret sitesi tasarımınızı profesyonel bir şekilde yapmanız müşterilerinize güven verecek ve yaptığınız satışları arttırmanıza olanak sağlayacaktır. Petshop e-ticaret sitesi tasarlarken işletmelerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

 • E-ticaret sitesi tasarımı yaparken mobil uyumluluğa önem verin.
 • Evcil hayvan ürünleri satacağınız sitenizin hız optimizasyonunu yapın.
 • E-ticaret sitesi tasarımı yaparken kurumsal kimliğinizi yansıtmaya özen gösterin.
 • Sitenizde yer alan banner ve slider alanları ile ürün ve kategorilerinizi öne çıkarın.
 • Kategori, alt kategori, ürün ve marka sayfalarınızı tasarlayın.
 • İletişim, SSS ve hakkımızda sayfası tasarımına önem verin.

Bu unsurları göz önünde bulundurarak sizler de petshop e-ticaret sitenizi tasarlayabilir ve internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Sanal Pos Entegrasyonu Yapın

İnternetten petshop ürünleri satacağınız siteniz üzerinden tahsilat gerçekleştirebilmeniz için sanal pos entegrasyonuna ihtiyacız bulunmaktadır. Sanal poslar, e-ticaret siteniz üzerinden kredi kartı ve banka kartı ile ödeme almanızı sağlayan entegrasyonlara verilen isimdir. Sanal pos anlaşması yapmadan önce ilk olarak sitenizi tasarlamanız gerekmektedir. Ardından sanal pos firmaları ile görüşmeniz ve komisyon teklifi almanız gerekmektedir.

Sanal pos komisyon oranları, ödeme günleri, ödeme şartları vb. unsurları göz önünde bulundurarak sanal pos anlaşmanızı yapabilir ve petshop siteniz üzerinden tahsilat gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün ve Hizmet Tanıtımı Yapın

Petshop ürünleri satış sitenizde yer alan ürün ve hizmetleri tüketicilere ulaştırmak istiyorsanız ürün ve hizmet tanıtımı yapmaya özen göstermelisiniz. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlama, ücretli Google reklamları, seo çalışmaları yapabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.