E-ticaret yapan firmaların yaptıkları satışların ödemesini alabilmeleri için e-ticaret sitelerine sanal pos entegrasyonu yapmaları gerekmektedir. Sanal pos entegrasyonları firmaların kredi kartı ve banka kartları ile ödeme almalarına olanak sağlamaktadır. Günümüzde e-ticaret siteleri için sanal pos sağlayan birçok firma bulunmaktadır.

Opencart ile kurulan e-ticaret sitelerinin birçoğunda Opencart PayU sanal pos entegrasyonu kullanılmaktadır. Opencart PayU Sanal Pos Entegrasyonu Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey adlı bu yazımızda Opencart PayU sanal pos entegrasyonu hakkında bilmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz.

PayU Nedir?

opencart payu sanal pos

Sanal pos sağlayıcı firmalardan birisi olan PayU 18 pazarda, 27 farklı ülkede 1500’den fazla çalışanla hizmet veren bir firmadır.  E-ticaret firmalarının mobil platformlar veya web üzerinden yaptığı satışlarda ödeme almasını sağlayan bir sanal pos firması olarak bilinmektedir.

Sizler de opencart ile kurduğunuz e-ticaret sitenizden PayU sanal pos entegrasyonu ile hızlı bir şekilde ödeme alabilirsiniz.

PayU Güvenilir Mi?

E-ticaret sektöründe en bilinen firmalardan birisi olan PayU oldukça güvenilir bir firmadır. Firma, geliştirmiş olduğu güvenilir ödeme seçenekleri sayesinde müşterilerini koruma altına almakta ve müşterilerinin güvenilir bir şekilde ödeme almalarına olanak sağlamaktadır.

Sizler de e-ticaret sitenizde PayU sanal pos entegrasyonunu kullanabilir ve e-ticaret sitenizden alışveriş yapan müşterilerinizin güvenilir bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Opencart PayU Sanal Pos Entegrasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Opencart ile e-ticaret sitesi kuran firmalar PayU entegrasyonu yaparak ödeme almak istedikleri takdirde PayU sanal pos entegrasyonu yapmalıdırlar. Opencart PayU sanal pos entegrasyonun ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ücretli sanal posların birçoğunun farklı geliştiriciler tarafından hayata geçirildiğidir. E-ticaret sitelerinde PayU sanal pos kullanmak istiyorsanız ücretli entegrasyonlar arasından seçim yaparken indirilme sayısı ve kullanıcı yorumları gibi unsurları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

PayU tarafından geliştirilen bir sanal pos entegrasyonu bulunmaktadır. Opencart Marketplace üzerinden erişebileceğiniz bu sanal pos entegrasyonunun adı PayU EU Payment Gateway olarak bilinmektedir. Bu entegrasyon Polonya için geliştirilmiş bir entegrasyon olsa da günümüzde bazı e-ticaret siteleri tarafından kullanılmaktadır.

PayU Sanal Pos Komisyon Oranları

Opencart PayU sanal pos entegrasyonu yaparak sizler de e-ticaret sitenizden PayU ile ödeme almak istiyorsanız PayU sanal pos komisyon oranları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. PayU sanal pos komisyon oranı %3,18 + 0,25 TL olarak belirlenmiştir. PayU ile çalışan firmaların aylık satış hacmi 20 Bin TL’nin üzerinde olduğu takdirde bu firmalar avantajlı oranlardan yararlanabilmektedir.

PayU Sanal Pos Başvurusu

Opencart’ta PayU sanal pos kullanmak isteyen e-ticaret firmalarının PayU sanal pos başvurusu yapması gerekmektedir. PayU sanal pos başvuruları sırasında dikkat edilmesi gereken şeyler şunlardır;

  • Ürün ve fiyatlar hazır olmalıdır.
  • E-ticaret sitelerinde bulunması gereken sözleşmelerin bulunmalıdır.
  • Ödeme sayfasında SSL sertifikası olmalıdır.
  • Ürünler ile alakalı gerekli lisans ve bilgiler e-ticaret sitenizde yer almalıdır.

E-ticaret sitenizde bu bilgilere yer verdikten sonra PayU sanal pos başvurusu yapmak için PayU internet sitesine kaydolmanız gerekecektir. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra PayU sanal pos başvurusu yapabilir ve sizden istenen evrakları sisteme yükleyerek başvurunuzu değerlendirmeye gönderebilirsiniz.

PayU Sanal Pos Başvurusunda İstenen Evraklar

Opencart için PayU Sanal Pos Başvurusu yapmak istiyorsanız PayU’nun sizden belirli evrakları isteyeceğini bilmeniz gerekmektedir. PayU Sanal Pos başvurusunda istenen evraklar şunlardır;

  • İmza sirküleri
  • Vergi levhası
  • Banka hesap bilgileri
  • Şirket ortaklarının kimlik fotokopileri

Bu evrakları PayU’ya gönderdikten sonra sanal pos başvurunuz incelenecek ve inceleme sonrasında sanal posunuz aktif edilecektir.