Fransa’ya satış yapmak, ürün ve hizmetlerini farklı ülkelere satmak isteyen işletmelerin araştırma yaptığı bir konudur. Fransa’nın ekonomik gücü, ülke büyüklüğü, yaşayan kişilerin internet alışverişlerine olan yatkınlığı ve devlet teşvikleri markaların Fransa’ya ürün satışı yapmaya yönelmesini sağlamıştır.

Fransa’ya ürün satmak isteyen markalar e-ihracat siteleri ya da pazaryeri platformları üzerinden satış yapmaya başlamaktadır. Satılacak ürünlerin belirlenmesi, site kurulumu ve satışa hazır hale getirilmesi gibi süreçlerin ardından işletmeler ürün ve hizmetlerini Fransa pazarına ulaştırabilmektedir.

Fransa’ya Satış Yapmak adlı bu yazımızda sizlere Fransa’ya nasıl ürün satabileceğinizden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fransa Hakkında Araştırmalar Yapın

Fransa’ya Satış Yapmak istiyorsanız ilk olarak hedef pazarınız hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Yapacağınız belirli araştırmalar sayesinde ülke hakkında daha fazla bilgi edinebilir, hedef kitlenizi ve onların alışkanlıklarını tespit edebilirsiniz. Böylece Fransa’ya e-ihracat süreçlerinizi daha kolay bir şekilde planlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: SEO Hataları

Satacağınız Ürünleri Belirleyin

Fransa’ya satış yapmak için satacağınız ürün ve hizmetleri de iyi bir şekilde seçmeniz gerekir. İlgili pazardaki kişilerin ihtiyaçlarını tespit etmek ve bu ürünlere yönelmek satışlarınızın artmasını sağlarken karlılığınızı da artırabilir.

  • Tekstil ürünleri
  • Kişisel bakım ürünleri
  • Şarküteri
  • Gıda

Fransa’da en çok satılan ürünlerdir. Sizler de e-ihracat sitenizde bu ürünler listeleyebilir ve hedef pazarınızın taleplerine yanıt vererek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Fransa’ya Satış Yapmak İçin Şirket Kurun

Fransa'ya satış yapmak için şirket kurun

Fransa’ya satış yapmak için şirketiniz olmalıdır. Çünkü devlete vergi ödemeniz, sattığınız ürünlerin gümrük süreçlerini yönetmeniz gerekir. Bu noktada Fransa’ya satış yapmak için şirket kuruluşu gerçekleştirirken şahıs, limited veya anonim şirket türlerini araştırabilir ve hangi şirket türünü kuracağınıza karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Opencart PayU Sanal Pos Entegrasyonu

Fransa’ya Satış Yapmak İçin E-ihracat Sitenizi Açın

Fransa'ya satış yapmak için e-ticaret sitenizi kurun

Fransa’ya ürün satışı yapmak için ürün ve hizmetlerinizi sergileyeceğiniz bir sanal mağazaya ihtiyacınız vardır. Bu noktada da bir e-ihracat sitesi açmanız gerekir. E-ihracat sitelerini açacak olan kişi ve işletmeler açık kaynak kodlu yazılımlar, hazır e-ihracat altyapıları ya da yazılım ajanlarında site yazdırma yöntemlerini tercih ederek kurulum yapabilir.

E-ihracat sitesi kurarken çok bütçe harcamak istemeyen fakat birçok özelliğe sahip olmak isteyen kişi ve işletmeler ise çoğu zaman hazır paketlere yönelir. Sizler de e-ihracat sitenizi açmak için hazır e-ihracat paketlerini inceleyebilir ve böylece ürünleriniz Fransa pazarına ulaştırabilirsiniz.

Sitenizi Tasarlayın

Fransa’ya satış sitenizi açtıktan sonra ürünlerinizi yüklemeniz ve tasarımını yapmanız gerekmektedir. Bu süreçte kurumsal kimliğinize uygun bir site tasarımı yapmaya özen gösterirken kullanıcı deneyimini de önemsemeli ve tüketicilerin hızlı bir şekilde alışveriş yapacağı bir site kurmayı unutmamalısınız.

Sanal Pos ve Kargo Anlaşması Yapın

Fransa’ya ürün satış sitenizi açtıktan ve tasarımını tamamladıktan sonra sitenizi satışa hazır hale getirmek için sanal pos ve kargo anlaşması da yapmanız gerekiyor. Bu süreçte sanal pos anlaşması yaparken ödeme sistemleri ya da bankalardan teklif alarak değerlendirebilirsiniz. Yine kargo anlaşması yaparken de kargo firmaları ile görüşebilir, hizmetleri, desi başı gönderim ücretleri hakkında bilgi alarak anlaşmanızı yapabilirsiniz. Böylece sitenizi satışa hazır hale getirebilir ve ürünlerinizi Fransa pazarına satabilirsiniz.

Ürünlerinizi Fransa’ya Pazarlayın

Fransa’ya satış yapmak için e-ticaret sitenizi açtığınızda ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenizde yer alan kişilere de ulaştırmanız gerekir. Bu noktada sosyal medya reklamcılığı, seo çalışmaları, arama motoru reklamları, e-mail marketing, sms pazarlaması, influencer marketing gibi pazarlama yöntemlerine yönelebilir ve Fransa’ya satış yapmak için hedef kitlenizde yer alan kişilere kolayca ulaşabilirsiniz.