Youtube Kapak Resmi Hazırlarken Önem Vermeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere Youtube kapak resimleri ile ilgili bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve youtube kapak resimleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Ticari faaliyet yürüten işletmeler her zaman farklı platformlarda farklı stratejiler yürüterek hedef kitlesine ulaşmaya çalışır. Youtube da işletmelerin hedef kitlesine ulaşmak için çalışmalar yaptığı platformlar arasında yer alır. Youtube’un fazla kullanılmasından kaynaklı olarak markalar bu platformda video çeker ve videolarını düzenler. Video paylaşımda da her marka youtube kapak resmine önem verir. Youtube kapak resimleri yani bir diğer adıyla Youtube thumbnailsler markalar tarafından çekilen videoların izlenmesini olumlu bir şekilde etkileyebilmektedir. Bu nedenle de markaların bu resimleri düzenlerken belirli konulara önem vermesi gerekmektedir.

 

Youtube Kapak Resmi Boyutuna Önem Verin

 

Youtube’da paylaşacağınız videolarınız için kapak resmi hazırlarken en çok önem vermeniz gereken konuların başında youtube kapak resmi boyutu yer almaktadır. Youtube şartlarına göre yüklenmesi gereken kapak biçimleri GIF, JPG ya da PNG formatlarında olmalıdır. Eklenecek kapak resminin boyutunun ise 1280 x 720 çözünürlükte ve 640 piksel genişliğinde olması gerekir.

 

İlgi Çekici Kapak Resmi Hazırlayın

 

Youtube’da kapak resmi hazırlayacaksanız önem vermeniz gereken bir diğer konu da kapak resminin ilgi çekiciliğidir. Çünkü günümüzde youtube’da kullanılan kapak resimleri ne kadar dikkat çekici olursa youtube kullanıcıları bu videolara daha fazla tıklamaktadır. Bu nedenle youtube videoları için kapak resmi hazırlayacak olan kişi ve işletmelerin ilgi çekici kapak resimleri hazırlamaya özen göstermesi gerekmektedir.

 

Canlı Renklerden Yararlanın

 

Youtube’da kapak resminizi düzenlerken önem vermeniz gereken bir diğer konu da kullanacağınız renkler olmalıdır. Genellikle Youtube’da ilgi çekici ve canlı renkler ile yaratılan kapak fotoğralarının bulunduğu kapak resimlerine daha fazla tıklanmaktadır. Genellikle bu konuda uzman olan kişiler neon renklerin yanı sıra sarı, mavi, yeşil ya da kırmızı gibi renklerden de yararlanılması gerektiğini söylemektedir. Sizler de kapak resminiz hazırlarken bu renkleri kullanmaya özen gösterebilir ve böylece izlenimlerinizi artırabilirsiniz.

 

Emojilerden Yararlanın

 

Youtube kapak resmi hazırlama sürecinde önem vermeniz gereken bir diğer konu da canlılıktır. Genellikle iyi bir etki yaratmak isteyen youtuberlar kapak resimlerinde her zaman kendi fotoğraflarını kullanmaktadır. Bunun yanı sıra daha ilgi çekici bir kapak resmi hazırlamak isteyen kişiler de kapak resimlerinin etkisini büyütmek için ilgi çekici emojiler kullanmaktadır. Sizler de youtube kapak resminizi hazırlarken ilgi çeken emojiler ve ikonlar kullanabilir ve böylece kapak resimleriniz ile diğer kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. Emojiler ve ikonları kullanarak kapak resminiz sayesinde tıklanma oranlarını artırabilir ve böylece videolarınızın daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Youtube Kapak Resmi Nasıl Eklenir?

 

Youtube videolarına kapak resmi eklemek için belirli adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • İlk olarak Youtube kanalınızın bağlı olduğu gmail adresinize giriş yapın. Ardından Youtube Studio’ya giriş yapın.
  • Youtube Studio’da yer alan içerikler bölümüne giriş yapın.
  • Düzenlemek istediğiniz videonun üzerine tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda İçeriğinizin başlığını, açıklamasını, oynatma listesini ve kapak resmini değiştirebilirsiniz. Kapak resmi bölümüne ya tıklayarak ya da sürükle bırak yöntemiyle kapak resmi yüklemesi yapabilirsiniz.
  • Bu 4 adımı tamamlayarak Youtube’a kapak resmi yüklerden sizlerle yukarıda paylaştığımız ipuçlarını da göz önünde bulundurabilir ve Youtube kapak fotoğrafı hazırlama sürecinizi hızlı bir şekilde tamamlayarak etkileşimlerinizi artırabilirsiniz.