Trendyol hem rekabetin hem de satıcı sayısının fazla olduğu bir pazaryeri olduğu için Trendyol’da satış yapan birçok e-ticaret firması satış arttırmak üzerine çalışmalar yapmaktadır. Trendyol’da satış arttırmak için bilmeniz gerekenler adlı bu yazımızda sizlere Trendyol’da satış arttırma ipuçları vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek birçok konu hakkında bilgi alabilir ve Trendyol’da satışlarınızı arttırabilirsiniz.

E-ticaret ile internetten ürün satan firmaların bir bölümü kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yaparken bir bölümü ise pazaryerleri üzerinden satış yapmaktadır. Günümüzde ürün çeşitliliği ve kampanyaları gibi birçok özelliği ile karşımıza çıkan Trendyol, satıcıların en çok satış yaptığı pazaryerlerinden birisidir.

Ürün Fiyatlarını Belirlerken Dikkatli Olun

Trendyol’da satış arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının ilk dikkat etmesi gereken şeylerden birisi ürün fiyatlarıdır. Trendyol rekabetin yüksek olduğu bir platform olduğu için ürün fiyatlarını belirlerken işletmelerin;

 • İlk olarak rakip analizi yapması gerekmektedir.
 • Rakip analizinde hangi ürünlerin hangi fiyatlar üzerinden satıldığı belirlenmelidir.
 • Ardından ürün fiyatlandırması yaparken firmaların rakiplerine yakın fiyatlar vermesi gerekmektedir.

Böylece ürün fiyatlandırma çalışmalarını kolay bir şekilde yapabilir ve Trendyol’da diğer satıcılarla rekabete girebilirsiniz. Bunun yanı sıra Trendyol’da aktif olarak kullanılan Buybox sistemine de takip edebilir ve kullanıcılara sunulan hemen al fiyatı ile ürünlerinizi fiyatlandırarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Trendyol’un Düzenlediği Kampanyalara Katılın

Trendyol’da satış arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının Trendyol tarafından düzenlenen kampanyalara katılması gerekmektedir. Trendyol kampanyalarına katılan Trendyol satıcıları birçok avantajdan yararlanmaktadır.

 • Trendyol kampanyaları sayesinde satıcıların görünürlüğü artmaktadır.
 • Trendyol, kampanyalara katılan satıcılara komisyon desteği vermektedir. Genellikle komisyon desteği indirim oranına göre düzenlenen kampanyalarda farklılık göstermektedir. Bu da Trendyol satıcılarının yaptığı satışlardan gelirlerini arttırmasını sağlamaktadır.
 • Trendyol kampanyalarında satıcılar, ürünler ve mağazalar için Trendyol reklam desteği vermektedir. Verilen destek TV Reklamları, sosyal medya reklamları ve Google reklamlarıdır. Böylece satıcılar hedef kitlelerinde yer alan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve marka bilinirliklerini arttırmaktadır.
 • Trendyol’da bulunan reklam merkezi sayesinde Trendyol kampanyalarınız için ve ürünleriniz için reklam verebilir ve kampanyalarda satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sizler de Trendyol’da satış yapmak ya da satışlarınızı arttırmak istiyorsanız Trendyol kampanyalarına katılabilir ve böylece satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Influencer Marketing’den Yararlanın

Günümüzde e-ticaret firmalarının Trendyol’da satış arttırmak için kullandığı pazarlama yöntemlerinden birisi de Influencer Marketing’dir. Genellikle e-ticaret firmaları Influencer Marketing pazarlama yaparken yüksek takipçi sayısı olan Instagram hesapları ile çalışmaktadır.

Influencer Marketing yöntemi günümüzde Trendyol’da satış yapan satıcılar tarafından da oldukça çok kullanılmaktadır. Trendyol satıcıları genellikle Influencer Marketing çalışmaları yaparken;

 • Sattıkları ürünlerin kullanım alanını gösteren içerikler
 • Ürünlerin hayatımızda neler değiştirdiğini gösteren videolar
 •  Ürün inceleme videoları

Gibi içerikler sayesinde ürün ve hizmetlerini tanıtmaktadır. Sizler de Trendyol’da satışlarınızı arttırmak istiyorsanız hedef kitlenizi elinde bulunduran Influencerlara ulaşabilir ve Trendyol mağazanız için bu pazarlama tekniğinden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlamasına Önem Verin

Trendyol’da satış yapan firmalar tarafından kullanılan bir diğer pazarlama yöntemi de sosyal medya pazarlamasıdır. Genellikle Trendyol satıcıları;

 • Ürün
 • Hizmet
 • Kampanya

Gibi alanlarda tanıtım yapmak için sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yapmaktadır ve bununla beraber firmaların reklam çalışmaları yaptığını da söylemek mümkündür.

Sosyal medya pazarlaması sayesinde Trendyol satıcıları;

 • Hedef kitlesinde yer alan kişilere daha kolay ulaşabilmektedir.
 • Marka bilinirliğini arttırabilmektedir.
 • Trendyol mağazalarının ziyaretçi sayısını arttırabilmektedir.
 • Rakipleri ile daha kolay bir şekilde rekabete girebilmektedir.

Sizler de Sosyal Medya Hesaplarınız üzerinden Trendyol mağazanıza ve ürünlerinize yönelik içerikler oluşturabilir ve bu içerikler için reklam vererek satışlarınızı arttırabilirsiniz.