Opencart Kargo Modülü adlı bu yazımızda sizlere opencart kargo modülleri hakkında bilgi vereceğiz.  Bununla beraber sizlere kargo modüllerinin neden önemli olduğunu da anlatacağız.

E-ticaret yapan firmaların önem vermesi gereken unsurlardan birisi Kargo Süreçleridir. Bir e-ticaret firmasının kargo süreçleri ne kadar hızlı olursa firmaya duyulan güven o kadar artmaktadır. Genellikle e-ticaret firmaları bu süreçleri iyi yönetmek için ise Kargo Modülleri kullanmaktadır.

Opencart Kargo Modülü Kullanmanın E-ticaret Sitelerine Avantajları

E-ticaret siteleri hangi alt yapıyla kurulmuş olursa olsun kargo modüllerini barındırmalıdır. Kargo modülü bulunun bir e-ticaret sitesi kargo modülü bulunmayan e-ticaret sitesine göre daha avantajlıdır. Opencart ile kurulan bir e-ticaret sitesinde kargo modülü kullanmak e-ticaret sitesine birçok avantaj sağlamaktadır.

 • Kargo modülleri, bir sipariş verilirken kargo gönderim ücretlerinin hesaplanmasına olanak sağlamaktadır.
 • Kargo modülleri sayesinde e-ticaret siteleri 150 TL Üzeri Kargo Ücretsiz, 100 TL Üzeri Ücretsiz Kargo gibi kampanyalar düzenleyebilmektedir.
 • Kargo modülleri, e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kişilerin kargo takibi yapmasına olanak sağlamaktadır. E-ticaret sitenize entegre edeceğiniz bu modül sayesinde müşterileriniz ürünlerini kontrol edebilecek ve firmanıza daha fazla güvenecektir.
 • Kargo yönetimi daha kolay bir şekilde yürütülebilmektedir.

Gibi avantajlar ile e-ticaret sitelerinin kargo entegrasyonu kullandıklarında rakiplerinin önüne geçebilecektir. Bu nedenle opencart ile kurulan bir e-ticaret sitesinde opencart kargo modülü kullanmanız gerekmektedir.

Opencart Kargo Metotları

Opencart açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımı olduğu için kurulduğu takdirde bazı özellikle aktif bir şekilde gelmektedir.

Opencart kurulumuyla beraber gelen bir takım kargo ayarları bulunmaktadır. Opencart kurulumu sonrasında gelen kargo özelliklerini görmek istiyorsanız eğer Opencart Admin paneliniz üzerinden eklentilere tıklamanız gerekmektedir. Bunun sonrasında ise filtreleme bölümünden kargo metodları bölümüne tıklayarak opencart kurulumu ile gelen kargo metotlarını görebilirsiniz. Aktif olarak gelen kargo metotları şunlardır;

 • Sabit Fiyatlı Kargo
 • Ücretsiz Kargo
 • Mağazadan Teslim Alma
 • UPS Entegrasyonu

Opencart kurulumu ile gelen ve Türkiye’de kullanabileceğiniz metodlardır. Fakat başka bir kargo firmasıyla anlaşmanız bulunuyorsa bu kargo firmasının Opencart kargo modülünü Opencart paneliniz üzerinden e-ticaret sitenize kurmanız gerekecektir. Ya da bu modülü kurmak yerine tüm kargo firmalarının entegrasyonunu yapabileceğiniz ücretsiz modülleri ekleyebilirsiniz.

Opencart Kargo Modülleri

E-ticaret yaparken kargo anlaşmanızı ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteren MNG, ARAS, PTT, SÜRAT Kargo gibi firmalar ile yaptıysanız eğer bu firmaların entegrasyonunu yapmanız gerekmektedir. Opencart kurulumu sonrasında ülkemizde faaliyet gösteren kargo firmalarının entegrasyon ayarları sisteme aktif bir şekilde gelmemektedir. Bu nedenle ayarları yapmak isteyenler kargo modülü indirmeli ve kurulumunu gerçekleştirmelidir.

Opencart Kargo Entegrasyonu

Opencart ile kurulan bir e-ticaret sitesine kargo entegrasyonu yapmak istiyorsanız eğer bilmeniz gereken birkaç önemli unsur bulunmaktadır. Bu modülü kullanarak;

 • Otomatik bir şekilde kargo gönderi kaydı oluşturabilirsiniz.
 • Otomatik kargo takip numarası oluşturabilirsiniz.
 • Barkodlu bir şekilde kargo irsaliyesi çıkarabilirsiniz.
 • Toplu barkod yazdırabilirsiniz.
 • Müşterinizin kargo takibi yapmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikleri Opencart için oluşturulan MNG, ARAS, YURTİÇİ ve SÜRAT kargo entegrasyonları içerisinde bulunan özelliklerdir. Gelin şimdi opencart kargo entegrasyonu fiyatlarına göz atalım.

Kargo Firması Entegrasyon Fiyatı
Yurtiçi Kargo 60 Dolar
Mng Kargo 60 Dolar
Aras Kargo Modüle göre 60-80 ve 110 dolar arasında değişkenlik göstermektedir.
Sürat Kargo 60 Dolar
DHL Ücretsiz – 20 – 40- 60 dolar seçenekleri bulunmaktadır.
UPS Ücretsiz 20- 39 – 59 – dolar seçenekli farklı modüller bulunmaktadır.

Ücretleri Opencart ile e-ticaret sitesi kuran kişilerin kargo entegrasyonu yaparken Opencart kargo modülü için ödemesi gereken ücretlerdir.