E-ticaret firmaları için instagram takipçi arttırma yöntemleri adlı bu yazımızda firmanızın Instagram takipçilerini nasıl arttırabileceğiniz hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

E-ticaret alanında faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarına önem verdiği herkes tarafından bilinmektedir. İlk dönemlerde markalar yalnızca temsil edilmek amacı ile instagram ve facebook gibi sosyal medya platformlarında yer alırken son dönemlerde birçok markanın sosyal medya platformlarında bulunma amacı değişmiştir. Günümüzde birçok marka yalnızca ürün ve kampanya tanıtımı yapmak ve hedef kitlesine ulaşmak için bu platformlarda yer almaktadır.

Markların en çok önem verdiği platformlardan birisi olan instagram hem reklam ve tanıtım çalışmalarının kolay yapılabildiği hem de hedef kitleye ürün ve kampanya tanıtımının daha işlevsel bir şekilde gerçekleştirildiği bir platformdur. Bu nedenle birçok marka instagramda aktif bir şekilde hesaplarını yönetmeyi istemektedir.

E-ticaret firmaları aktif bir şekilde instagram kullanımı ile hedef kitlesine daha kolay ulaşırken instagramda önem verilmesi gereken unsurlar olan takipçi sayısı, reklam ve tanıtım çalışmaları ile de hedef kitlelerine güven vermeyi ister. Instagram’da firmalar için en önemli unsurlardan birisi olan takipçi sayısı firmaların güvenilir gözükmesini ve marka sadakatinin artması konularında yardımcı bir unsurdur.

Takipçileriniz İle Etkileşime Girin

Instagram’da takipçi arttırmak isteyen firmaların ilk olarak yapması gereken şeylerden biri takipçileri ile etkileşime girmektedir. Takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız hedef kitlenizde yer alan kişilerin fotoğraflarını beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Sergileyeceğiniz bu davranış takipçilerinizin ve yakınlarının dikkatini çekecektir. Böylece hem marka bilinirliğinizi arttırabilir hem de takipçi sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Doğru Hashtag Kullanımı

Instagram’da takipçi arttırma yöntemlerinden biri de doğru hashtag kullanımı. Belirli bir konu hakkında araştırma yapan veya bir konu ile yakından ilgilenen kişiler genellikle hashtagler üzerinden yapılan paylaşımları kontrol etmektedir.

Firmanızın instagram hesabından paylaşacağınız gönderilerin altına paylaştığınız fotoğraflar ile ilgili hashtagler eklemeniz bu konuyu yakından takip eden kişilere ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Bu yöntemi kullanarak sizler de instagram takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

Çekiliş ve Kampanya Düzenleyin

Son dönemlerde e-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan instagram takipçi arttırma yöntemlerinden biri çekiliş ve kampanyalar. Günümüzde birçok e-ticaret firması elindeki ürünlerden çekiliş ve kampanyalar düzenleyerek hediye etmektedir. Genellikle e-ticaret firmaları çekiliş ve kampanyalar ile takipçi arttırmak için;

  • Gönderiyi beğenme, kaydetme
  • Arkadaş etiketleme
  • Firma hesabını takip etme

Gibi koşullar koymakta ve bu koşullara uyan kişilere çekiliş hakkı vermektedir Böylece e-ticaret firmaları daha kolay bir şekilde instagram takipçilerini arttırmaktadır. Sizler de firmanızın instagram hesabında takipçi sayınızı arttırmak için çekilişler yapabilirsiniz.

Gönderilerinizi Planlayın

E-ticaret firmalarının instagramda takipçi sayılarını arttırabilmeleri için en önemli unsurlardan birisi de düzenli aralıklar ile paylaşım yapmaktır.

Genellikle instagramda bir marka hesabı bulunan firmalar 2-3 gün aralıklar ile paylaşımlar yapmakta ve takipçilerinin ilgilerini çekmeye çalışmaktadır. Düzenli paylaşım yapmak hem gönderilerin daha fazla görüntülenmesini sağlamakta hem de beğeni sayılarını arttırmaktadır. Sizler de instagram takipçi satın alma programlarını kullanmadan takipçi arttırmak istiyorsanız düzenli aralıklar ile paylaşım yapmaya özen göstermelisiniz.

Instagram’ın Özelliklerinden Yararlanın

Instagram kurulduğu günden beri sürekli geliştirilen bir sosyal medya platformu olduğu için her zaman farklı özellikler eklenmektedir. Genellikle firmalar Instagram özellikleri arasında yer alan hikâye, canlı yayın ve IGTV özellikleri sayesinde daha fazla kişiye ulaştığı için bu özellikleri kullanarak takipçi arttırmaktadır.

E-ticaret firmaları genellikle bu özellikleri ürün incelme ve tanıtım videoları için oldukça çok kullanmakta ve daha fazla kişiye erişerek takipçi sayılarını arttırabilmektedir. Siz de Instagram takipçi arttırma yöntemleri arasında bulunan bu yöntemi deneyebilir ve takipçilerinizi arttırabilirsiniz.