Ülkemizde en çok kullanılan pazaryerlerinden birisi olan Gittigidiyor’da satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız bu yazımızda sizlerin Gittigidiyor’da nasıl satış yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek bu sorunuza yanıt bulabilir ve ilgili adımları tamamlayarak bu platform üzerinden satış yapabilirsiniz.

E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişi ve işletmeler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yaptıkları gibi pazaryerleri üzerinden de satış yapabilmektedir. İşletmelerin pazaryerlerinde satış yapmak istemesinin en büyük nedeni ise pazaryerlerinin müşteri kitlesinin hazır olmasıdır. Bununla beraber e-ticaret firmalarının pazaryerlerinden satış yapmasını sağlayan en büyük avantajlardan birisi ise pazaryeri siteleri tarafından verilen desteklerdir.

E-ticaret pazaryerleri üzerinden satış yapmak isteyen birçok kişi ve işletme Hepsiburada, N11, Trendyol ve Gittigidiyor gibi en çok bilenen pazaryerleri üzerinden satış yapmaktadır. Genellikle bazı firmalar birden fazla pazaryeri üzerinden satış yaparken bazı firmalar ise yalnızca bir pazaryeri üzerinden satış yapmaktadır.

Gittigidiyor Nedir?

Gittigidiyor 2001 yılında İstanbul’da kurulan bir e-ticaret pazaryeridir. Bu platform, alıcılar ve satıcıları buluşturmaktadır. Yani kısacası satıcılar belirli ürünlerini Gittigidiyor üzerinden satabilirken alıcılar da bu ürünlere ulaşarak alışveriş yapabilmektedir.

Gittigidiyor’da satış yapmanın e-ticaret firmalarına sağladığı birçok avantaj bulunduğu için genellikle bu platform insanlar tarafından oldukça çok tercih edilmektedir.

Gittigidiyor’da Satış Yapmanın Avantajları

Gittigidiyor’da ürün satmak isteyen kişi ve işletmeler Gittigidiyor’da satış yapmanın avantajlarından yararlanabilmektedir. Gittigidiyor’da satış yapmanın başlıca avantajları şunlardır;

  • Gittigidiyor satıcıları kargo anlaşmaları dahilinde ürünlerini uygun fiyatlar ile gönderebilmektedir.
  • Gittigidiyor’un bir marka bilinirliği olduğu için işletmeler, Gittigidiyor’un müşteri kitlesinden yararlanarak satışlarını arttırabilmektedir.
  • Gittigidiyor’dan satış yapan işletmeler kampanya dönemlerinde firmanın sağladığı reklam hizmetlerinden yararlanabilmektedir.
  • Satıcılar bu platform üzerinden marka bilinirliklerini arttırabilmektedir.

Sizler de Gittigidiyor’un e-ticaret firmalarına sağladığı bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız Gittigidiyor mağazanızı açabilir ve bu platform üzerinden ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.

Gittigidiyor’da Satış Yapmak İçin Gerekenler

Gittigidiyor hem bir işletme profili ile hem de kişisel hesabınız ile satış yapabileceğiniz bir pazaryeridir. Gittigidiyor’da satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin ilk olarak Mağaza Açma Başvurusu yapabilmeleri için bir form doldurmaları gerekmektedir. Gittigidiyor’da mağaza açmak için doldurulması gereken formda sizlerden istenilen bilgiler şunlardır;

  • Ad ve Soyad
  • Kullanıcı ve Mağaza Adı
  • Mağaza Tanıtım Yazısı
  • Banka Hesabı Bilgileri
  • Bireysel mağaza açmak isteyen kişiler için fatura adresi
  • Kurumsal mağaza açmak isteyen kişiler için işletme tipi

Gibi bilgileri doldurarak sizler de Gittigidiyor Mağaza Açma başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun sonrasında Gittigidiyor sizlerde mağaza açmak için gerekli belgeleri talep edecektir. Gittigidiyor tarafından talep edilen belgeleri sizler de firmaya ileterek mağaza açma başvurunuzu yapabilir ve Gittigidiyor’dan satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Gittigidiyor Komisyon Oranları Nedir?

Gittigidiyor’da satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler yaptıkları satışlar üzerinden belirli komisyon oranları çerçevesinde Gittigidiyor’a bir ödeme yapmak zorundadır. Gittigidiyor’da satış yapan kişi ve işletmelerin ürün kategorilerine göre ödediği komisyon oranlarını aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Ürün Kategorisi Komisyon Oranları
Antika ve Sanat %15
Anne ve Bebek %13
Beyaz Eşya %10
Bilgisayar Tablet %10
Cep Telefonu ve Aksesuar %17
Ev ve Bahçe %14
Evcil Hayvan %13,50
Fotoğraf Kamera %9
Giyim ve Aksesuar %18
Kişisel Bakım %13,50
Oyuncak ve Hobi %12,80

Gittigidiyor’da satış yapmak isteyen satıcıların kategorilere göre ödediği genel komisyon oranlarıdır. Gittigidiyor komisyon oranları alt kategorilere göre de farklılık göstermektedir. Bu oranları mağaza açma başvurunuz esnasında inceleyebilir ve ürünlerinize göre ne kadar komisyon oranı ödeyeceğinizi tahmin edebilirsiniz.