Gardrops, kullanıcıların ikinci el giyim, aksesuar ve daha pek çok kategorideki ürünlerini satışa sunup veya başkalarının ürünlerini satın alabildikleri bir platformdur. Kullanıcılar, burada dolaplarında yer alan ancak kullanmadıkları ürünleri satışa sunabilir veya başka kullanıcıların ürünlerini satın alabilirler. Gardrops, hem satıcılar hem de alıcılar için kullanışlı ve faydalı bir platformdur.

Üyelik Oluşturma ve Profil Ayarları

İlk olarak, Gardrops’un mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor sonrasında üye olun. E-posta adresiniz veya sosyal medya hesaplarınız ile kayıt olabilirsiniz.

Satış yapmaya başlamadan önce, profilinizi doldurun. Kullanıcı adı, profil fotoğrafı ve kısa bir biyografi ekleyin. Bu, alıcıların size güvenmesini sağlar.

Ürününüzü Listeleme

Satmak istediğiniz ürünün net ve kaliteli fotoğraflarını çekerek sisteme yüklemeniz gerekiyor. Ürünün farklı açılardan ve detaylarını gösteren fotoğraflar ekleyin ki yeteri kadar ürün iyi anlaşılsın. Daha sonra ürünün bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Ürün adı, açıklaması, fiyatı, markası, bedeni ve durumu gibi temel bilgiler. Satın almasını öngördüğünüz kitlenin yani potansiyel müşterilerinizin mümkün olduğunca iyi anlayabilmesi için açık ve dürüst bir açıklama yapın. Ürün açıklaması da en az görseller kadar iyi olmalı ki ürünü görselden beğenen kişiler okuyarak gerçekten görseldeki ürün olup olmadığını veya görselde gözükmeyen bir kusur veya başka bir görülmeyen yanı varsa bunu bilsin.

Fiyat Belirleme

Ürününüz için uygun bir fiyat belirleyin. Benzer ürünlerin fiyatlarını araştırarak piyasa değerini anlayabilirsiniz. Yüksek fiyata ürününüzü satışa sunmanız diğer kullanıcılar tarafından tercih edilmemesine sebep olur ve eğer diğer ürünlerinizi satarken de bu şekilde satışa sunarsanız güvensiz veya olumsuz bir satıcı profili çizmiş olabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra ürünü yayımlayın ve alıcıları bekleyin.

İletişim

Alıcılar ürününüzle ilgilendiklerinde sizinle mesaj yoluyla iletişime geçebilirler. Size yazan kişilerle kibar bir şekilde konuşarak sorularını dürüst bir şekilde cevaplayarak satılmasını sağlayabilir veya iletişime geçen kişi satın almasa bile iyi bir izlenim bırakmış olursunuz. Eğer ürün için teklif verilirse değerlendirerek olumlu / olumsuz dönüş yapabilirsiniz. Eğer satışı yaparsanız Gardrops ödeme işlemlerini güvenli şekilde yürütür. Satış onaylanınca ürünü belirlediğiniz adrese gönderebilirsiniz.

Teslimat

Kargo hazırlığı sürecinde ürünü özen göstererek paketleyin ve kargo bilgilerini sisteme ekleyin. Gardrops indirimli kargo seçenekleri sunabilir. Değerlendirebilirsiniz. Gönderme işlemini yaptığınızda kargo takip numarasını hem alıcıya hem Gardrops’a bildirin.

Gardrops’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gardrops’ta satış yaparken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler ve stratejiler vardır bunları yukarıdaki paragraflarda detay içeriyor ama tekrardan özet geçmekte fayda var.

 

  • Profilinizi tam olacak şekilde eksiksiz doldurun.
  • Ürün görsellerini çeşitli açılardan ve kaliteli çekin.
  • Ürün açıklamasını dürüst ve olabildiğince açıklayıcı yazın.
  • Ürünün fiyatını piyasa araştırması yaparak ortalamaya göre belirleyin.
  • Sizinle iletişime geçen kişiler ile kaliteli iletişim gerçekleştirmeye özen gösterin.
  • Ayrıca platform bize reklam özelliği de sunuyor bu sayede üst sıralarda yer almasını ve daha fazla görüntülenmeye sahip olarak satışını kolaylaştırabilirsiniz.
  • Ürün listenizde “Reklam Yap” seçeneğine tıklayarak bu özelliği kullanabilirsiniz.

Gardrops Reklam Verme

Reklam süresi ve maliyeti, seçtiğiniz pakete göre değişiklik gösterir. Genellikle, farklı süre ve bütçe seçenekleri sunulur.Reklam yaptığınız ürünler, arama sonuçlarında ve ilgili kategorilerde daha üst sıralarda yer alır, bu da ürününüzün daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlar. Tıpkı Letgo uygulamasındaki gibi bir reklam özelliği uygulanır. Ürün üst sırada yer aldığı zaman kullanıcı ürününüzü görüntülemek için alt sıralara kaydırmaz. Gardrops’un reklam özelliğini uzun süredir yayında olan ancak henüz pek dönüş almayan veya diğer satılmayan ürünleriniz için kullanabilirsiniz.