Evden satış yapmak isteyen kişiler için kaleme aldığımız Evden Satış Yapılabilecek Ürünler Nelerdir adlı bu yazımızda sizlere evden satabileceğiniz ürünler hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek bu ürünler hakkında bilgi alabilir ve e-ticarete adım atabilirsiniz.

İnternetten satış yapmak son dönemlerin en popüler mesleklerinden birisi haline geldi. Günümüzde birçok kişi e-ticaret sektörüne giriş yapma başladı. Bazı kişiler bu sektörde herhangi depoda ürün stoğu yaparak satış yaparken bazı kişiler ise başkalarının ürünlerini satarak gelir elde etmeyi amaçlıyor.

Aslına bakıldığında e-ticaret sektörü günümüzde ev hanımından öğrencisine öğrencisinden emeklisine herkesin ilgisini çeken sektörler arasında yer alıyor. Genellikle bu sektörden gelir elde etmek isteyen ev hanımları ve öğrenciler evden satış yapılabilecek ürünler nelerdir sorusuna yanıt aramaktadır.

El Yapımı Ürünler

Evden Satış Yapılabilecek Ürünler Nelerdir sorunuza yanıt verdiğimiz yazımızın ilk bölümünde sizlere evde üretip satabileceğiniz el yapımı ürünler hakkında bilgi vereceğiz.

Genellikle boş zamanlarını değerlendirmek ve bir şeyler üretmek isteyen kişilerin büyük bölümü evde belirli araçlar kullanarak üretim yapmaktadır. Genellikle el emeği ürünler olarak bilinen bu ürün listesinin içerisinde;

 • Örgü Ürünleri
 • Seramik Ürünler
 • El yapımı çanta
 • El yapımı raflar
 • Mumluk
 • Mum

Gibi birçok ürün çeşidi bulunmaktadır. Sizler de boş zamanlarında evden satışı yapılabilecek ürünleri üretebilir ve bir e-ticaret sitesi kurarak internetten satmaya başlayabilirsiniz.

Organik ve Doğal Ürünler

Tarımda gübre ve kimyasal kullanımının artmasıyla günümüzde birçok tarım ürünün içerisinde GDO olduğu biliniyor. GDO’lu ürün tüketmek istemeyen birçok kişi ise organik ürünleri satın almaya yöneliyor.

Genellikle organik ürünler almak isteyen kişiler e-ticaret siteleri üzerinden alışverişlerini gerçekleştiriyor. Yeni bir iş arayan ya da evden satışı yapılabilecek ürünler hakkında bilgi almak isteyen kişilerin büyük bir bölümü ise evlerinde organik ürünler üreterek bir e-ticaret sitesi ya da instagram üzerinden satışa sunuyor. Genellikle organik ürünler üretmek isteyen kişiler;

 • Salça
 • Zeytin
 • Kurutulmuş Domates, Biber, Bamya, Patlıcan
 • Baharat
 • Tarhana
 • Ev Ekmeği

Gibi ürünleri üretiyor ve ardından bu kişiler bir e-ticaret sitesi kurarak bu ürünlerin satışını gerçekleştiriyor. Sizler de evden satılabilecek ürünler arıyorsanız organik ürünler listesinde paylaştığımız bu ürünleri üretebilir ve bir e-ticaret sitesi kurarak satabilirsiniz.

İkinci El Ürünler

Evden Satış Yapılabilecek Ürünler arayan kişilerin satabilecekleri ürünler listesinde yer alan bir diğer ürün grubu ise ikinci el ya da vintage ürünlerdir.

Günümüzde birçok kişi daha önce satın alıp kullandığı ya da hiç kullanmadığı ürünleri e-ticaret siteleri üzerinden satmaktadır. Bununla beraber ikinci el ürün satışı yapmak isteyen kişiler Letgo, Dolap gibi mobil uygulamaları kullanarak da internetten satış yapabilmektedir.

Sizler de evden satış yaparak gelir elde etmek istiyorsanız dolabınızın bir köşesinde duran ya da eskiyen eşyalarınızı e-ticaret siteleri ya da mobil uygulamalar üzerinden satabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Dropshipping Yöntemi ile Satış Yapmak

Evden satış yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemler arasında bulunan Dropshipping yöntemi, başka firmalar tarafından üretilen ürünlerin satışına verilen isimdir. Genellikle bu yöntem ile çalışmak isteyen kişiler Dropshipping yöntemi ile çalışan markalar ile iletişime geçmelidir ve anlaşma şartları hakkında bilgi alınmalıdır.

Dropshipping anlaşması yapıldıktan sonra kişilerin bir e-ticaret sitesi açması ve ilgili firmanın tanımladığı XML linkini entegre ederek ürünleri e-ticaret sitelerine çekmesi gerekmektedir.  Böylece kişiler istedikleri ürün kategorilerini e-ticaret sitelerine ekleyebilmekte ve internetten satış yapabilmektedir.