Etsy’de Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda ETSY’de satış yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece ne gibi konulara dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. E-ihracat sektörü markaların ürün ve hizmetlerini e-ihracat siteleri ya da e-ihracat pazaryerleri üzerinden yurtdışına sattığı sektördür. Günümüzde birçok marka kendi e-ihracat sitesi üzerinden satış yapmayı tercih ederken birçok marka da Amazon, ETSY, Ebay gibi pazaryeri platformları üzerinden satış yapmaktadır. Özellikle Türkiye’den Etsy’de Satış Yapmak isteyen işletmelerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Türkiye’den ETSY’de satış yapmak isteyen markaların e-ihracatta başarılı olabilmesi için de dikkat etmesi gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Türkiye’den

Satacağınız Ürünler El Yapımı Olmalı

 

Türkiye’den ETSY’de satış yapacak olan işletmelerin ilk dikkat etmesi gereken konular arasında satılacak ürün ve hizmetler yer almaktadır. Günümüzde ETSY ne kadar büyük bir pazaryeri olsa da bu platform üzerinden satış yapacak olan kişi ve işletmelerin yalnızca el yapımı ürünler olması gerekir. Özellikle ETSY satılacak ürünlerin satıcılar tarafından da üretilmesini ister. El yapımı ürünler yerine seri üretim ürünleri satmak için bir ETSY mağazası açtığınızda ise mağazanız hızlı bir şekilde kapatılır. Bu nedenle mağazanızı açtıktan sonra yalnızca el yapımı ürünleri ETSY’e eklemeye özen göstermelisiniz.

 

Müşteri Memnuniyetine Önem Verin

 

Türkiye’den ETSY’de satış yapmak istiyorsanız önem vermeniz gereken bir diğer konu da müşteri memnuniyetidir. ETSY algoritmasına göre müşteri memnuniyetini sağlayan, iyi yorum alan ve yıldızı fazla olan mağazalar daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bu da aslına bakıldığında markanızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak bir etkendir. Fazla kişiye ulaşmak ise ürün ve hizmetlerinizin satışını artıracaktır.

 

Ürün ve Hizmetlerinizi İyi Bir Şekilde Fotoğraflandırın

 

Türkiye’den Etsy’de Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler arasında ürün ve hizmet fotoğraflarının çekimi de yer almaktadır. ETSY global bir pazaryeri platformu olduğu için bu platform üzerinden satış yapan işletmelerin birçok rakibi bulunmaktadır. El emeği ürünler satan markalar da çoğu zaman ürün ve hizmet fotoğraflarına önem vermektedir. Ürün ve hizmet fotoğraflarının profesyonel bir şekilde çekilmesi markaların ürün satışlarını artıracağı için Türkiye’den Etsy’de Satış Yapmak isteyen her kişi ve işletmenin profesyonel ürün fotoğrafı çekmeye özen göstermesi gerekmektedir. Böylece müşterileriniz ürünleri daha kolay bir şekilde tanıyacak ve bu da satışlarınızı artıracaktır.

 

Türkiye’den Etsy’de Satış Yapmak için Kargo Süreçlerini İyi Yönetin

 

Türkiye’den Etsy’de Satış yapmak istiyorsanız önem vermeniz gereken bir diğer konu da kargo süreçleridir. İnternetten ürün ve hizmet satın alan kişiler satın aldıkları ürünlere kolayca ulaşmak ister. Bu nedenle de markaların ilgili kişileri sadık müşteri olarak kazanabilmesi için kargo süreçlerini yönetmeye özen göstermesi gerekir. Aksi takdirde markalar kargo süreçlerini yönetemediği takdirde ürün ve hizmet satışları ne kadar artıyor olsa da sadık müşteri kazanma ve müşterilere güven verme gibi problemler yaşayabilir. Bu nedenle Türkiye’den Etsy’de Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenlerden birisi de kargo süreçlerinizin profesyonel bir şekilde yönetiliyor olmasıdır.

 

SEO ve Reklama Önem Verin

 

Türkiye’den ETSY’de satış yapmak için ürün ve hizmetlerinizi iyi bir şekilde ön plana çıkarmanız da gerekiyor. Bu noktada e-ticaret ile ilgilenen kişi ve işletmeler ETSY’de ürün ve hizmetlerini ön plana çıkarmak için belirli konulara önem veriyor. Bu konuların başında da SEO ve reklam çalışmaları yer alıyor. Çünkü bu pazarlama stratejileri ile markalar satışlarını artırma fırsatı yakalıyor.

 

Satış Kampanya Örnekleri ile Satışlarınızı Artırın

 

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren her markanın en büyük amacı satışlarını artırmaktır. Bu nedenle e-ticaret firmaları çoğu zaman satış kampanya örneklerinden yararlanmaktadır. Satış kampanya örnekleri sayesinde markalar ürün ve hizmet satışlarını artırırken e-ticaret sitelerine daha fazla da kişi çekebilmektedir. Markaların kurgulayabileceği satış kampanya örnekleri ne kadar fazla olsa da aslına bakıldığında bu noktada markanızın verimli ve hızlı bir şekilde satış yapmasını sağlayacak belirli kampanyalar bulunmaktadır. Satış Kampanya Örnekleri ile Satışlarınızı Artırın adlı bu yazımızda e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapmak isteyen markaların kurgulayabileceği kampanya örnekleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve böylece ürün ve hizmet satışlarınızı artırabilirsiniz.

 

Sezon Sonu Kampanyaları

 

Satış kampanya örnekleri dendiğinde markaların en çok tercih ettiği kampanya türlerinden birisi sezon sonu kampanyalarıdır. Sezon sonu kampanyaları genellikle e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren markaların ürün satışlarını artırmak için kullandığı bir kampanya yöntemidir. Bu kampanyalar sayesinde markalar hem bir önceki sezona ait ürünlerini elden çıkarabilmekte hem de daha fazla ciro kazanabilmektedir.

Örneğin; İlkbahardan yaza geçiş sürecinde satış kampanya örnekleri arasında yer alan sezon sonu kampanyalarını düzenlemek isteyen markalar kışlık ürünlerde büyük indirimler yapmaktadır.

E-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kişilerin en çok ilgilendiği satış kampanya örneklerinden birisi de 3 Al 2 Öde kampanyalarıdır. 3 al 2 öde kampanyaları sayesinde tüketiciler daha fazla ürün satın almakta ve daha az ödeme yapmaktadır. Bu da aslına bakıldığında markaların satışlarının artmasını sağlarken stoklarını da eritmektedir.

 

Bedava Kargo Kampanyaları

 

E-ticarette sepet tutarını artırmaya yönelik kurgulanan bir satış kampanya örneği de bedava kargo kampanyalarıdır. E-ticaret firmaları bedava kargo kampanyaları düzenlemek için genellikle bir sepet tutarı belirler. Örneğin; 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemesini ortadan kaldırır. Bu kampanya örneği ilgili tutara ulaşmak isteyen tüketicilerin daha fazla ürünü sepetine eklemesini sağlarken satışları da artırmaktadır.

 

X Üründen Alana Y Ürününde İndirim Kampanyası

 

Satış kampanya örnekleri içerisinde yer alan X üründen alana Y ürününde İndirim kampanyası çapraz satış yapmak isteyen işletmelerin tercih bir kampanya türüdür. Genellikle bu satış kampanya örneklerini kurgulamak isteyen işletmeler en çok satılan ürünler ile beraber en az satışı olan ürünlerin kampanyaya dahil etmekte ve böylece satışlarını artırma fırsatı yakalamaktadır. Sizler de satış kampanya örnekleri arasında yer alan X Üründen Alana Y Ürününde İndirim Kampanyasını kurgulayabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Dilerseniz X Üründen Alana Y Kategorisindeki Ürünlerde İndirim Kampanyası olarak da bu kampanya türünü yaratabilir ve farklı kategorilerde de satış yapabilirsiniz.

 

Yüzde İndirimi ya da Para Birimi İndirimli Kampanyalar

 

Satış Kampanya Örnekleri arasında yer alan bir diğer kampanya türü de yüzde indirimi ya da para birimi indirimi uygulanan kampanyalardır. Bu kampanya kurgusunu yaratacak olan e-ticaret firmaları ürün, kategori ya da marka bazlı kampanya kurguları yaratabilmektedir. Markalar yüzde indirimi ve para birimi indirimleri kurgulamak için bir ürün, hizmet ya da markaya yönelik ürün satış fiyatlarında belirli oranlarda indirim yapmaktadır. Satış kampanya örnekleri arasında bulunan Yüzde İndirimi ya da Para Birimi İndirimli Kampanyalar X üründen alana %10 indirim, X kategorisindeki ürünlerde %10 indirim, Z markasındaki ürünlerde 50 TL indirim gibi farklı kurgularla yaratılmakta ve bu da satışların artmasını sağlamaktadır.