E-ticaret’te Mobil Uygulamaların Önemi adlı yazımızda sizlere neden e-ticaret siteniz için mobil uygulama geliştirmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek e-ticarette mobil uygulamaların önemini öğrenebilir ve e-ticaret siteniz için bir mobil uygulama geliştirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler satışlarını arttırmak için teknolojinin getirdiği birçok yenilikten faydalanıyor. Genellikle reklam ve tanıtım çalışmalarını yaparken markaların dijital pazarlamanın getirdiği avantajlardan yararlanırken satışlarını farklı platformlarda yürütmek için ise işletmelerin Mobil Uygulamaları tercih ettiği biliniyor.

Mobil uygulama kullanımının her geçen gün artış göstermesi e-ticaret ile internetten ürün satan kişi ve işlemeler için bu platformların oldukça önemli olduğunu gösteriyor.

Mobil Uygulama Kullanımı Artıyor

Mobil uygulama kullanımına yönelik istatistikler göz önünde bulundurulduğunda Mobil uygulama kullanımının tüm dünya genelinde artış gösterdiği görülüyor. Genellikle mobil uygulama kullanıcıların;

  • Oyun
  • Bankacılık ve Finans
  • E-ticaret
  • Sosyal Medya
  • İş ve Yönetim

Alanındaki mobil uygulamaları daha çok kullandığı görülüyor. E-ticaret sektörü için üretilen mobil uygulamalara olan ilginin artması ise bir e-ticaret firmasının kendisine ait bir mobil uygulamasının olması gerektiğinin altını çiziyor.

Sizler de işletmenizin satışlarını arttırmak istiyorsanız e-ticaret firmanız için bir mobil uygulama geliştirebilir ve böylece satış kanallarınızı büyüterek gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

İnternetten Yapılan Alışverişlerin Çoğu Mobil Platformlardan Yapılıyor

İnternetten yapılan alışverişlere yönelik veriler ve e-ticaret istatistikleri incelendiğinde internetten yapılan alışverişlerin yaklaşık %75’inin mobil cihazlar üzerinden yapıldığı tespit edilmiştir. Yani kısacası internet alışverişlerinin büyük bölümü mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır.

Günümüzde mobil satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmaları bu kullanım oranın farkına vardıktan sonra satış arttırmak için belirli çalışmalar yapmaktadır. E-ticaret firmaları tarafından yapılan başlıca çalışmalar arasında mobil uyumluluğa yönelik responsive tasarımlar ve mobil uygulama geliştirme çalışmaları yer almaktadır.

E-ticaret firmaları kendilerine ait mobil uygulamalar geliştirdikleri takdirde mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapan tüketici kitlesine daha kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Bu da e-ticaret firmalarının hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmasını kolaylaştırırken firmaların satışlarını arttırmasına yardımcı olmaktadır.

Sizler de hedef kitlenizde yer alan kişilere daha kolay ulaşmak ve internetten yaptığınız satışları arttırmak istiyorsanız e-ticaret firmanız için mobil uygulama geliştirebilirsiniz.

Mobil Uygulama Bildirimleri Satışların Artmasını Sağlıyor

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren ve bir mobil uygulaması bulunan işletmeler, mobil uygulamalarını indiren kişilere ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtmak için anlık bildirimler göndermeyi tercih ediyor. Mobil uygulamaların bir özelliği olan bu bildirimler e-ticaret firmalarının satışlarını arttırmasını sağlıyor.

  • Mobil uygulama bildirimleri ile e-ticaret firmaları tüketicilere ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı daha kolay bir şekilde yapıyor.
  • Mobil uygulama bildirimleri ile tüketiciler favorilerine veya daha önce alışveriş sepetlerine ekledikleri ürünlerdeki fırsatları daha kolay bir şekilde yakalıyor.
  • Mobil uygulama bildirimleriyle e-ticaret firmaları kişilere özel bildirimler göndererek indirim ve fırsat kampanyaları tanımlayabiliyor.

Böylece e-ticaret firmaları mobil uygulamalar sayesinde tüketicilerine sürekli bilgi vererek ürün satışlarını arttırma fırsatı yakalıyor. Sizler de bu fırsatı yakalamak istiyorsanız E-ticaret’te Mobil Uygulamaların Önemini anlamalı ve hızlı bir şekilde işletmeniz için bir mobil uygulama geliştirmelisiniz.

Mobil Ödeme Sistemleri ile Entegrasyon

E-ticaret’te Mobil Uygulamaların Önemi hakkında bilgi verdiğimiz yazımızın bu bölümünde sizlere Mobil Ödeme Sistemleri ile Entegrasyon konusundan bahsedeceğiz.

Günümüzde internetten alışveriş yapan kişiler göz önünde bulundurulduğunda birçok kişinin e-ticarette güvenlik ile ilgili problemler yaşadığı görülüyor. Genellikle tüketiciler kredi kartı bilgilerinin çalınabileceğini düşünerek e-ticaret firmaları üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmiyor.

Mobil uygulaması olan e-ticaret firmaları ödeme yöntemlerini BKM Express, Cüzdan, Banka ve Kredi kartları gibi yöntemler ile entegre ederek müşterilerinin güvenli bir platformdan alışveriş yapmalarını sağlıyor ve böylece gizlilikle ilgili endişesi bulunmayan kişiler e-ticaret firmaları üzerinden alışveriş yapıyor.