E-ticaret Sitenizi Geliştirebileceğiniz En Popüler Opencart Modülleri adlı bu yazımızda sizlere opencart Marketplace üzerinden indirebileceğiniz popüler opencart modülleri ve işlevleri hakkında bilgi vereceğiz.

E-ticaret sitelerini opencart açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapısı ile kuran işletmelerin sitelerinde geliştirmeler yapabilmesi için Opencart Modüllerine ihtiyaçları vardır. Opencart için modül ve özellik geliştiren birçok yazılım bulunmaktadır ve bu nedenle e-ticaret sitelerini geliştirmek isteyen kişi ve işletmeler modül seçimi yaparken oldukça çok zorlanmaktadır.

Facebook For Opencart

2017 yılında geliştirilen ve opencart sürümlerinin hepsi ile uyumlu bir şekilde çalışan Facebook For Opencart yani opencart için facebook modülü, 50 bine yakın kişi tarafından indirilen ve kullanılan bir modüldür.

Facebook for Opencart modülünü kullanan işletmeler e-ticaret siteleri ile Facebook hesaplarını entegre edebilmektedir. Bununla beraber işletmeler bu modül ile;

  • Facebook Pixel oluşturabilmektedir.
  • Facebook Messenger ile e-ticaret sitelerini bağlayarak müşterileri ile iletişime geçebilmektedir.
  • E-ticaret sitelerinde yer alan ürünleri hızlı bir şekilde facebook kataloğuna ekleyebilmektedir.

Sizler de e-ticaret sitenizi Opencart ile kurduysanız bu modülü kullanabilir ve e-ticaret sitenize facebook ayarlarını ekleyerek sitenizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Bununla beraber müşterileriniz ile iletişime geçebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

X- Shipping

Opencart ile e-ticaret sitesi kuran işletmelerin nakliye süreçlerini yönetmek için kullanabileceği modüller arasında yer alan X-Shipping modülü, 2013 yılında geliştirilmiştir. 20 binden fazla kişinin indirdiği ve kullandığı X-Shipping ile e-ticaret siteniz için genel nakliye şartlarını belirleyebilirsiniz. Bununla beraber isterseniz nakliye bölgeleri de oluşturabilir ve bölgesel nakliye fiyatları da belirleyebilirsiniz.

Nakliye süreçlerinizi yönetmenizi sağlayan bu modül ile oluşturduğunuz nakliye yöntemine kendi istediğiniz bir ismi verebilirsiniz.

X-Shipping Modülü İçin Tıklayın

Multivendor Multi Seller

Opencart ile kurduğunuz e-ticaret sitenizi pazaryeri platformuna çevirmenizi sağlayan Multivendor Multi Seller modülü Mart 2013 tarihinde piyasaya sürülen bir modüldür. Bu modülü kullanan satıcılar e-ticaret sitelerinde başka satıcıların da satış yapmasını olanak sağlamaktadır.

Satıcılar Multivendor Multi Seller modülü ile e-ticaret sitenize ürün ekleyebilecek, çapraz ve yukarı satış imkanlarından yararlanabilecek ve bununla beraber kendi ürünlerine yönelik analizlere kolayca ulaşabilme fırsatı yakalayacaktır.

SEO dostu opencart modülleri arasında yer alan bu modül sayesinde işletmeler dijital pazarlama çalışmaları yapabilecek Google Analytics, e-mail marketing gibi birçok hizmetten de yararlanabileceklerdir.

Multivendor Multi Seller Modülü İçin Tıklayın

Opencart SEO Pack

Her e-ticaret sitesinin olmazsa olmazlarından birisi olan SEO çalışmalarını yapabileceğiniz opencart seo modüllerinden birisi de Opencart SEO Pack’dir. Ücretli opencart modülleri içerisinde yer alan Opencart SEO Pack, 2012 yılında piyasaya sunulmuştur. Bu modülü kullanan site sahipleri;

  • Anahtar kelime
  • Meta tag oluşturma
  • Etiket oluşturma
  • Özel Başlık
  • Seo dostu URL

Gibi birçok özellikten yararlanabilmektedir. Bu özellikler sayesinde kişiler e-ticaret sitelerini SEO dostu bir halde oluşturabilmekte ve Google arama sonuçlarında ön plana çıkarak ziyaretçi sayılarını arttırabilmektedir.

Opencart SEO Pack Modülü İçin Tıklayın

Opencart Mobile Framework

E-ticaret sitelerini responsive bir yapıda tasarlamak isteyenlerin kullanabileceği bir opencart eklentisi olan Opencart mobile Framework ile sizler de m. uzantısına gerek duymadan e-ticaret sitenizi mobil uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

Bu eklenti sayesinde e-ticaret sitenizin mobil uyumluluğunu sağlayabilir ve mobil ziyaretçilerinize daha iyi bir hizmet vererek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bununla beraber Google mobil arama sonuçlarında daha iyi sıralama elde edebilir ve böylece hedef kitlenizde yer alan kişilere hızlı bir şekilde ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

OpenCart Mobile Framework Eklentisi İçin Tıklayın