Dropshipping ile stoksuz satış yapmak isteyen işletmelerin çalışabileceği birçok tedarikçi firma bulunmaktadır. Bu yöntem ile satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız E-ticaret Siteleri İçin XML Veren Firmalar adlı bu yazımızda XML bağlantısı alabileceğiniz firmalar hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir xml entegrasyonuna izin veren işletmeler için hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

E-ticaret ile satış yapan kişi ve işletmelerin tercih ettiği farklı satış yöntemleri bulunmaktadır. Bazı kişiler ürün stoğu yaparak satışlarını gerçekleştirirken bazı kişiler ise stoksuz satış yani dropshipping yöntemi ile satış yapmayı tercih etmektedir.

İki satış yönteminin arasındaki en büyük fark ise işletmelerin sermayeleridir. Çünkü ürün stoğu yaparak internetten satış yapmak sermaye gerektirirken dropshipping ise sermaye gerektirmeyen bir satış yöntemidir. Bu nedenle e-ticaret için sermayesi bulunmayan kişiler daha çok dropshipping ile satış yapmayı tercih etmektedir.

Dropshipping ile satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler bir tedarikçi firma ile anlaşarak tedarikçilerinin XML bağlantısını almakta ve böylece ilgili tedarikçinin ürünlerini e-ticaret sitesinde sergilemektedir. XML Entegrasyonu yapıldıktan sonra ise işletmeler kendi kar marjlarını belirleyerek ürünlerini satışa sunmaktadır.

Aktif Bebek

 

Anne bebek ürünleri kategorisinde internetten satış yapmak isteyen kişilere XML veren firmalardan birisi Aktif Bebektir. 50’den fazla firma ile çalışan Aktif Bebeğin Anne ürünlerinden bebek bakım ürünlerine, bebek oyuncaklarından bebek kıyafetlerine kadar birçok kategoride ürünü bulunmaktadır.

Firma, XML verdiği e-ticaret sitelerini desteklemek için aylık kampanyalar düzenlemekte ve satışını yaptığı işletmelere iade hakkı tanımaktadır.

YOK YOK

Kadın giyim ürünleri satışı yapmak isteyen işletmelere xml veren firmalar arasında yer alan YOK YOK, tesettür giyimden çantaya, bikiniden oyuncaklara kadar birçok kategoride ürünü bulunan tedarikçi bir firmadır.  Aylık, yıllık ve ömür boyu XML paketleri bulunan YOK YOK’un aylık çalışma bedeli 300 TL, Yıllık çalışma bedeli 1500 TL, Ömür boyu çalışma bedeli ise 5000 TL’dir.

Lokman AVM

Organik ürünler satan e-ticaret sitelerinden birisi olmak istiyorsanız XML alabileceğiniz işletmelerden birisi de LOKMAN AVM’dir. Ücretsiz XML veren işletmelerden birisi olan Lokman AVM, cilt, tütsü, doğan ürünler ve spor kategorilerinde satış yapan bir e-ticaret sitesidir. Bununla beraber satış yaptığı birçok alt kategori de bulunmaktadır.

5000’den fazla ürünün bulunduğu LOKMAN AVM, satıcılarını desteklemek için bir puan sistemi de yaratmıştır. Bu puan sistemi ile satıcılar sattıkları her üründen puan kazanabilmekte ve ilgili puanlarını bir sonraki alışverişlerinde kullanabilmektedir.

PETGARDEN

Petshop e-ticaret sitesi açmak isteyen kişi ve işletmelerin XML alabilceği tedarikçilerden birisi de Petgarden’dır. İlgili işletme Akvaryum, kedi, kuş ve köpek ürünleri satışı gerçekleştirmektedir. Birçok üründe uygun fiyatlar ile satış yapan Petgarden, bayilerine özel ürün fiyatları tanımlamakta ve böylece bayilerinin satışlarını arttırmayı hedeflemektedir.

Sizler de XML Veren firmalar hakkında araştırma yapıyorsanız Petgarden’a bir göz atabilir ve ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Gözlük XML Bayiliği

İnternetten gözlük satmak isteyen kişilerin XML alabileceğiz e-ticaret tedarikçilerinden birisi de Gözlük XML Bayiliğidir. Kadın, erken, çocuk ve unisex gözlük kategorilerinde birçok markanın ürünün bulunduran Gözlük XML Bayiliği’nin xml bağlantısı verdiği iki yöntem bulunmaktadır.

  • Birincisi işletmelerin 500 Tl yatırarak xml alabildiği yöntemdir.
  • İkinci yöntem ise işletmelerin 2000 TL ödeyerek hesaplarına para yatırdığı ve sonrasında bu bakiyeyi kullanabildiği yöntemdir.

Sizler de internetten gözlük satmak istiyorsanız Gözlük XML Bayiliğinden XML bağlantısı alabilir ve e-ticaret sitenizi kurarak satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.