E-ticaret siteleri için canlı destek araçları adlı bu yazımızda e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz ve müşteri ilişkilerinizi yönetebileceğiniz araçlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı okuyarak e-ticaret sitenizde hangi canlı destek aracını kullanmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

E-ticaret firmalarının satış arttırmak için müşteri ilişkileri yönetimine önem vermesi oldukça önemlidir. İyi bir şekilde müşteri ilişkilerini yöneten e-ticaret firmaları hem marka bilinirliklerini hem de marka sadakatini kolay bir şekilde arttırmaktadır. Genellikle e-ticaret ile internetten ürün satışı gerçekleştiren işletmeler;

 • İletişim Formları
 • Müşteri İlişkileri Departmanı
 • Canlı Destek Araçları

Sayesinde müşterileri ile ilişkilerini yönetebilmekte ve satışlarını arttırabilmektedir. E-ticaret firmalarının daha kolay bir şekilde satış yapmasını ve müşteri ilişkilerini yönetmesini sağlayan en önemli araçlardan birisi Canlı Destek Araçlarıdır.

Canlı Destek Araçlarının Avantajları

E-ticaret sitenizde kullanmanız gereken canlı destek araçlarının firmanıza sağlayacağı birçok avantaj bulunmaktadır. Canlı Destek Araçlarının e-ticaret firmalarına sağladığı avantajlar şunlardır;

 • Canlı destek sayesinde işletmeler müşterileri ile daha kolay iletişime geçmektedir.
 • Müşterilerin soruları ve alışveriş süreçleri daha kolay cevaplandığı ve yönetildiği için e-ticaret firmalarının canlı destek araçları sayesinde satış arttırdığı bilinmektedir.
 • Canlı destek araçları kullanan e-ticaret firmaları müşterilerine daha fazla güven vermekte ve marka sadakatini arttırabilmektedir.
 • Canlı destek araçları sayesinde e-ticaret firmaları müşteri ilişkileri departmanın iş yükünü hafifletmekte ve zaman kazanmaktadır.
 • Canlı destek araçları ile firmalar potansiyel müşterilerini daha hızlı bir şekilde mevcut müşteriye dönüştürmektedir.
 • Canlı destek araçları sayesinde e-ticaret firmalarının pazarlama ve hedef kitle çalışmaları yapmaları kolaylaşmaktadır.

E-ticaret sitelerine canlı destek araçlarının avantajları saymakla bitmeyecek kadar çok olsa da E-ticaret siteleri için canlı destek araçları adlı yazımızın bu bölümünde en önemli unsurlardan sizlere bahsettik. Sizler de bu unsurları göz önünde bulundurmalı ve e-ticaret sitenizde canlı destek araçları kullanmalısınız.

Jivo Chat

E-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz canlı destek araçlarından ilki JivoChattir. Jivo Chat, iki farklı sürümü bulunan bir canlı destek aracıdır. Genellikle bu canlı destek aracını kullanırken telefon, e-posta, canlı destek ve sosyal ağlar üzerinden gelen bütün mesajları görmeniz ve yanıtlamanız mümkündür.

 • Temel Sürüm; E-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz Jivo Chat’in ücretsiz sürümü olarak bilinmektedir. Temel özellikleri kapsayan Jivo Chat’in bu sürümü e-ticaret firmalarına kolay yönetim imkânı sunan birçok özellik ile gelmektedir. Temel sürüm yalnızca e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz bir Jivochat sürümüdür.
 • Pro Sürüm; Jivo Chat’in özelliklerinin daha fazla geliştirildiği sürüm olarak bilinmektedir. Pro sürümü temel sürümden ayıran en önemli özellik bilgi isteme özelliğidir. Bu sürürüm içerisinde konum tanıma, Ip tanıma, ziyaret kaynağı, arşivleme, CRM takibi ve sohbet aktarımı gibi özellikler yer alır.

E-ticaret sitenizin ihtiyaçlarını, gelecekteki hedeflerini ve Jivochat fiyatlarını göz önünde bulundurarak sizler de hangi sürümü kullanacağınıza karar verebilir ve e-ticaret sitenizin satışlarını daha kolay bir şekilde arttırabilirsiniz.

Ondestek

E-ticaret sitelerinde en çok kullanılan canlı destek araçlarından bir diğeri de Ondestek’tir. Ondestek’in e-ticaret sitenize entegre edebileceğiniz üç farklı özelliği bulunmaktadır.

 • Standart
 • Kurumsal
 • Profesyonel

Paketler farklı özellikleri bulunan Ondestek paketleri arasında yer almaktadır. Müşterileri ile iletişimini daha işlevsel hale getirmek isteyen e-ticaret firmaları profesyonel paketi tercih ederken e-ticarete yeni başlayan işletmelerin ise kurumsal ve standart paketleri tercih ettiği bilinmektedir.

Sizler de e-ticaret sitenizin temel ihtiyaçları, hedefleri ve Ondestek fiyatları gibi unsurları göz önünde bulundurarak kullanacağınız Ondestek paketine karar verebilir ve e-ticaret sitenize canlı destek entegrasyonu yapabilirsiniz.