Dükkan Açmadan İnternetten Satış Yapmak adlı bu yazımızda aklınızdaki soru işaretlerine cevaplar vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek dükkânız e-ticaret nasıl yapılır konusu hakkında bilgi alabilir ve e-ticarete adım atabilirsiniz.

E-ticaret sektörü günümüzün gözde sektörleri arasında yer almaya başladıktan sonra bir çok kişi e-ticaret ile internetten satış yapmaya başladı. İnternetten ürün satan firmaların büyük bölümü kendi dükkanlarında sattıkları ürünleri bir e-ticaret sitesine yükleyerek satış yaparken bir bölümü ise dükkân açmadan internetten satış yapıyor.

Dükkân açmadan internetten satış yapmak e-ticaret firmalarının kira, stopaj ve fatura maliyetlerini azaltırken gelirlerini arttırmalarını da sağlıyor. İnternetten ürün satmak isteyen kişilerin bir bölümü herhangi bir mağaza açmadan satış yapmayı başarırken bazıları ise işe nereden başlayacaklarını bilmiyor.

Şirket Kuruluşu

E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişilerin şirket kurma zorunluluğu bulunuyor. Çünkü işletmelerin internetten her sattıkları ürün için bir fatura kesmesi ve vergi ödemesi gerekiyor.

Evden e-ticaret yapacak olan kişiler genellikle en kolay kurulan şirket türü olan şahıs şirketlerini kurarak e-ticarete adım atıyor. Sizler de internetten ürün satmak istiyorsanız şahıs şirketi, limited şirketi ve anonim şirket türlerinden birini seçerek şirket kuruluşunuzu gerçekleştirebilir ve internetten ürün satmaya başlayabilirsiniz.

İş Yeri Gösterme

Dükkân Açmadan İnternetten Satış Yapmak isteyen firmaların şirket kuruluşu esnasında bir iş yeri gösterme zorunluluğu bulunuyor. Çünkü şirketin belirli bir adres üzerinde kurulması gerekiyor.

Dükkânız e-ticaret yapacak işletmeler genellikle depolarını iş yeri olarak göstererek şirket kuruluşunu gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra dropshipping yöntemi ile internetten ürün satacak kişiler de evlerinin bir odasını iş yeri olarak göstererek e-ticarete adım atabiliyor.

Sizler de şirket kuruluşu esnasında iş yeri gösterirken bunları göz önünde bulundurabilir ve dükkân açmadan e-ticaret yapabilirsiniz.

İnternetten Satılacak Ürün Bulma

İnternetten ürün satmak isteyen firmalar dükkansız satış yapacaksa ürünlerini doğru bir şekilde seçmelidir. Aksi halde firmalar ürünlerini herhangi bir mağazada sergileyemeyecekleri için satış kaybına uğrayabilmektedir. Bu nedenle dükkansız bir şekilde internetten satış yapacak firmaların;

  • İnternetten en çok satılan ürünler
  • Trend ürünler
  • En çok beğenilen ve favoriye eklenen ürünler

Gibi ürün grupları için firmaların araştırmalar yapması ve bu ürünleri satmaya özen göstermesi gerekmektedir. Böylece firmalar talebin fazla olduğu ürünleri satacağı için fazla risk almadan e-ticarete girebilecek ve daha kolay bir şekilde satış yapabilecektir.

E-ticaret Sitesi Kurun

Dükkansız bir şekilde e-ticaret yapmak isteyen firmaların internetten satış yapabilmesi için bir e-ticaret sitesine ihtiyaçları bulunmaktadır. Genellikle e-ticaret firmaları e-ticaret sitesi açarken;

  • E-ticaret Sitesi Yazdırma
  • Açık Kaynak Kodlu E-ticaret Alt Yapıları
  • Hazır E-ticaret Alt Yapıları

Gibi yöntemler ile e-ticaret sitelerini açtırabilmektedir. E-ticaret sitesi kurarken firmalar tarafından en çok kullanılan yöntem hazır e-ticaret alt yapılarıdır. Çünkü hazır e-ticaret alt yapıları içerisinde birçok özellik bulunmaktadır ve firmalar böylece daha kolay bir şekilde e-ticarete adapte olabilmekte ve satış yapmaya odaklanmaktadır.

Sizler de e-ticaret sitenizi açarken hazır e-ticaret alt yapılarını kullanarak hızlı bir şekilde sitenizi kurabilir ve böylece yalnızca satışlara odaklanabilirsiniz.

Sosyal Medyaya Önem Verin

İnternetten satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin sosyal medya önem vermesi gerekir. Çünkü günümüzde sosyal medya kullanımı artış göstermektedir. E-ticaret firmaları ürün, hizmet ve kampanyaları için sosyal medya platformları üzerinden iletişim yürüttüğünde ve reklam verdiğinde hem ziyaretçi sayılarını hem de satışlarını arttırabilmektedir.

Sizler de ürün, hizmet ve kampanyalarınızı tanıtmak için sosyal medya reklamları verebilir ve dükkân açmadan internetten satış yaparken satışlarınızı arttırabilirsiniz.