Yurtdışına Satış Yapabileceğiniz Pazaryeri Platformları

İnternetten satış yapacak olan kişi ve işletmeler genellikle kendi siteleri üzerinden satış yaptıkları gibi pazaryeri platformlarından da satış yapmayı tercih etmektedir. Bununla beraber kişi ve işletmelerin tercih edebileceği e-ticaret pazaryeri platformları olduğu gibi e-ihracat pazaryeri platformları da bulunmaktadır.

E-ihracat pazaryeri platformları arasında yer alan birçok platform kişi ve markaların avantajlı bir şekilde satış yapmasını sağlamaktaıdr. Yurtdışında Satış Yapabileceğiniz Pazaryeri Platformları adlı bu yazımızda sizlere e-ihracat pazaryerleri hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu platformlarda mağaza açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Amazon

Yurtdışına satış denince herkesin aklına ilk gelen platformlar arasında yer alan amazon oldukça çok tercih edilen bir pazaryeri platformudur. 1994 yılında Jeff Bezos tarafından e-ticaret platformu olarak kurulan Amazon hızlı bir şekilde gelişmiş ve yurtdışına satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler için bir e-ihracat pazaryeri platformu haline gelmiştir.

Amazon’un farklı ülkelerde mağaza açma özelliği sayesinde Türkiye’de bulunan markalar Amerika, Kanada, Avrupa, Asya gibi birçok yere amazon üzerinden satış yapmaktadır.

Ebay

Yurtdışı pazaryeri platformlarından biri diğeri de Ebay’dir. Ebay, 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından hayata geçirilen bir pazaryeri platformudur. Genellikle kullanıcılar bireysel hesapları üzerinden satış yapabilecekleri gibi kurumsal bir hesap açarak da Ebay’den satış yapabilmektedir.

Günümüzde e-ihracat platformlarından ayrılan Ebay, kişi ve işletmelerin açık arttırma sistemi ile satış yapmasını sağlayan bir platformdur. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir pazaryeri platformu olan eBay’de satış yapan kişi ve işletmeler döviz geliri ile para kazanmaktadır.

Sizler de yurtdışında yaşayan kişilere ürün ve hizmet satışı yapmak istiyorsanız kişisel ya da kurumsal eBay hesabı açarak ürünlerinizi yükleyebilir ve eBay’den satış yapabilirsiniz.

ETSY

2005 yılında Amerika’da kurulan bir e-ticaret platformu olan ETSY, Türkiye’den yurtdışına satış yapmak isteyen her markanın kullandığı platformlar arasında yer almaktadır. Amerika’nın önde gelen pazaryeri platformlarından birisi olan ETSY’de satış yapmak için markaların birçok konuya önem vererek hareket etmesi gerekmektedir.

Özellikle ETST’de satış yapacak kişi ve işletmelerin ürünlerini belirlerken el yapımı ürünler seçmeye özen göstermesi gerekir. Çünkü ETSY, Handmade ürün satışı yapılabilen bir e-ticaret pazaryeri platformudur. Bununla beraber ETSY’de satış yapacak olan markaların satabileceği ürünler arasında vintage ürünler de yer almaktadır.

ETSY’de müşteri memnuniyeti oldukça önemli olduğu için bu platformda satış yapacak olan kişi ve işletmelerin önemsemesi gereken birçok konu bulunmaktadır.

Aliexpress

Yurtdışında satış yapılabilecek platformlardan bir diğeri de Aliexpress’tir. 2010 yılında Alibaba Group tarafından kurulan bir Pazaryeri platformu olan Aliexpress, dünyanın en büyük pazaryerlerinden birisidir.

Aliexpress, dünyanın birçok ülkesinde kullanılan pazaryeri platformu olduğu için birçok kişi bu platform üzerinden satış yapmayı tercih etmektedir. Aliexpress’te satış yapan kişi ve işletmelerin satabileceği ürün sayısı mağaza özelliklerine göre değişmektedir. Mağaza açma ücretleri ile çalışan bu platformda satış yapmak ve hedef kitlenize ulaşmak için sizler de Aliexpress’e başvurabilirsiniz.

Wish

2010 yılında Amerika’da kurulan e-ticaret pazaryerlerinden birisi olan Wish, birçok farklı kategoride satış yapmanıza olanak sağlayan platformlardan birisidir. Her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyüyen bu platform e-ihracat ile yurtdışında satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin ilgisini çekmektedir.

Wish mağaza açma ücretleri bulunan bir pazaryeri platformuyken yaptığınız satışlar üzerinden komisyon da almaktadır. Her geçen gün artan kullanıcı ve satıcı sayısı ile ön plana çıkan bu platformda sizler de mağaza açabilir ve ürünlerinizi yurtdışında satabilirsiniz.