Türkiye’den İngiltere’ye Satışı Nasıl Yapılır?

İnternetten ürün satarak gelir elde etmek isteyen kişilerin bir bölümü ürün ve hizmetlerini Türkiye sınırları içerisinde satarken bir bölümü de farklı ülkelerde satmayı istemektedir. Çünkü yurtdışına yapılan satışlarda kişi ve işletmeler döviz geliri elde edebilmektedir. Çoğu zaman kişiler ülkemize yakın konumda olan yabancılara satış yapacak olsa da son dönemlerde birçok kişinin İngiltere’ye satış yapmak istediği görülmektedir.

İngiltere’ye ürün satmak isteyen kişiler kendilerine ait bir e-ihracat sitesi açarak ya da e-ihracat pazaryeri platformlarında mağaza kurarak ürün satışı yapabilmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye Ürün Satışı Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda İngiltere’ye ürün satmak isteyen markaların önem vermesi gereken konular hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Siz de yazımızı inceleyebilir ve Türkiye’den İngiltere’ye Ürün Satışı Nasıl Yapılır sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Böylece profesyonel bir şekilde İngiltere’ye ürün satışı yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Şirket Kurun

Türkiye’den İngiltere’ye Ürün Satışı Nasıl Yapılır diyen kişilerin ilk önem vermesi gereken konulardan biri şirket kurulumudur. İnternetten satılacak ürünler için fatura kesme ve vergi ödeme zorunluluğu bulunmaktadır ve bu nedenle yurtdışına ürün satışı yapacak olanların şirket çatısı altında bunları yapabilmesi mümkündür.

Genellikle İngiltere’ye ürün satmak isteyenler şahıs, limited ya da anonim şirket türlerinden birisini seçerek şirket kurulumlarını gerçekleştirmekte ve böylece kolay bir şekilde satış yapma fırsatı yakalamaktadır.

Satacağınız Ürünleri Belirleyin

İngiltere’ye satış yapmak istiyorsanız önem vermeniz gereken konulardan birisi de satacağınız ürün ve hizmetlerdir. E-ihracat ile yurtdışına satabileceğiniz birçok ürün grubu bulunduğu için bu noktada seçimlerinizi doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Genellikle yurtdışına ürün satmak isteyenler yaptıkları belirli araştırmalar sonrasında satacakları ürün ve hizmetleri daha kolay bir şekilde belirleyebilmektedir. Sizler de istatistiksel verileri göz önünde bulundurabilir, internetten en çok satılan ürünleri inceleyebilir ve böylece İngiltere’ye satacağınız ürün ve hizmetlere kolayca karar verebilirsiniz.

E-ihracat Sitenizi Kurun

İnternetten İngiltere’ye satış yapmak için önem vermeniz gereken bir diğer konu da e-ihracat sitesi kurulumudur. Genellikle profesyonel bir şekilde hareket etmek ve e-ihracat sitelerini kusursuzca kurmak isteyenler bu noktada hazır e-ihracat altyapılarına yönelmektedir.

Hazır e-ihracat altyapılarında yer alan çoklu dil, çoklu para birimi ve lokasyon bazlı ziyaretçi tanıma özellikleri sayesinde e-ihracat firmaları hedef kitlelerinde yer alan kişilere en uygun hizmeti sunmakta ve böylece onlara güven vererek satışlarını artırma fırsatı yakalamaktadır.

Anlaşmalarınızı Yapın

Hazır e-ihracat paketlerini tercih ederek İngiltere’ye satış yapmak için e-ihracat sitenizi kurduktan sonra belirli anlaşmalar da yapmanız gerekir. Bunlar sanal pos ve kargo anlaşmalarıdır. Sanal pos anlaşması e-ihracat siteniz üzerinden sattığınız ürün ve hizmetlerin tahsilatını gerçekleştirmenize olanak tanıyan anlaşmalardır.

Kargo anlaşmaları ise sattığınız ürün ve hizmetleri uygun fiyatlar ile göndermenize olanak tanımaktadır. Bu her iki anlaşma da e-ihracat firmalarının maliyetlerini azaltmalarını sağlamaktadır. Sizler de e-ihracat için gerekli olan bu iki anlaşmayı yapabilir ve Türkiye’den İngiltere’ye satış yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmet Pazarlamasına Önem Verin

Türkiye’den İngiltere’ye Ürün Satışı Nasıl Yapılır diyen kişi ve markaların önem vermesi gereken bir diğer konu da ürün ve hizmet pazarlamasıdır. Genellikle e-ihracat firmaları hedef kitlelerine ulaşmak, satışlarını artırmak ve marka bilinirliği yaratmak için SEO, sosyal medya pazarlaması gibi dijital pazarlama çalışmalarına önem vermektedir.

Siz de İngiltere’de yer alan hedef kitlenize ulaşmak için bu çalışmalara önem verebilir ve böylece satışlarınızı hızlı bir şekilde ve kolayca artırma fırsatı yakalayabilirsiniz.