Sevgililer Günü’nde En Çok Satılan Ürünler

Sevgililer günü her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan özel günlerden birisidir. Birçok kişi bugün de sevdiği kişiler için hediye satın almaktadır. Genellikle hediye almak için ise çiftler e-ticaret sitelerini tercih etmektedir. Çünkü e-ticaret siteleri üzerinden düzenlenen sevgililer günü indirimleri ve sevgililer günü kampanyaları çiftlerin indirimli bir şekilde ürünlere ulaşmasını sağlamaktadır.

Sevgililer gününde satışlarını arttırmak isteyen işletmeler ise bugüne özel ürünleri tedarik etmekte ve kampanyalarında yer vermektedir. Böylece e-ticaret firmaları yürüttükleri bu stratejiler sayesinde ürün ve hizmet satışlarını arttırmaktadır.

Sevgililer gününde satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmaları tedarik edecekleri ürün ve hizmetleri ararken daha çok Sevgililer Günü’nde En Çok Satılan Ürünler hakkında araştırma yapmaktadır. Böylece en çok satılan ürünleri tedarik ederek satış yapma ihtimallerini artırmaktadır.

Çiçekler

Sevgililer Günü’nde En Çok Satılan Ürünler arasında yer alan ilk ürün grubu çiçeklerdir. Sevgili için hediye almak isteyen kişiler bugüne özel;

  • Orkide
  • Gül
  • Kaktüs
  • Bonsai

Gibi hediye olabilecek çiçekleri satın almayı tercih etmektedir. Bu ürünleri satan e-ticaret siteleri ise çiçek kampanyaları düzenleyerek kişilerin satın almak istediği ürünlere indirimli ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Sevgili Kombinleri

Sevgili için özel hediye almak isteyenler bugüne özel hazırlanan sevgili kombinleri gibi ürünleri satın almayı tercih eder. Genellikle e-ticaret firmaları bu dönemde satışlarını arttırmak için kombin tişört ya da kombin sweat gibi ürünleri satın almayı tercih eder. Böylece hem kadın hem de erkek ürünleri satışlarını arttıran hazır giyim firmaları çapraz satış kampanyaları sayesinde sevgililer gününde daha fazla satış yapma şansı yakalar.

Sevgili Kutuları

Sevgililer günün en çok rağbet gören ürünlerinden birisi de sevgili kutularıdır. Sevdiği kişi için özel hissettirecek bir hediye almak isteyenler genellikle sevgililer günü kutusu satın almayı tercih eder. E-ticaret firmaları sevgililer günü kutusu hazırlarken genellikle firmalarının sattığı ürünlerden kombin bir paket oluşturarak bunu özel kutu haline getirir.

Örneğin; tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir e-ticaret firması;

  • Atkı
  • Bere
  • Sweat
  • Aksesuar

Gibi ürünlerini kullanarak sevgililer günü kutusu yaratır. Böylece hem işletmeler çapraz satış yapabilir hem de ortalama sepet tutarını arttırabilir. Sizler de firmanızın elinde bulunan ürünleri bu tür bir paket halinde satışa sunarak sevgililer günü kampanyalarına dahil edebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Yüzük

Sevgililer aslına bakıldığında birçok kişinin evlenme teklifi ettiği günlerden birisidir. Oldukça özel olan bugünün anlamından yararlanan kişiler sevdiği kişilere evlenme teklifi eder. Genellikle evlenme teklifi ederken de yüzükler tercih edilir.  Bu nedenle sevgililer gününde yüzük satışları artış gösterir.

Saat ve Bileklik

Sevgililer gününde en çok satan ürünlerden bir diğeri de saat ve bilekliklerdir. Hem kadınlar hem de erkekler bu iki aksesuarı oldukça çok sevdiği için sevgililer gününde hediye olarak almayı tercih eder.

Aksesuar satışı yapan e-ticaret firmaları sevgililer gününe özel saat ve bileklik kampanyaları düzenleyerek hem ürün satışlarını arttırır hem de daha fazla marka bilinirliği yaratır. Siz de e-ticaret firmanızın sevgililer günü satışlarını arttırmak için saat ve bileklik ürünlerinize kampanya yapmayı düşünebilirsiniz.

Seni Seviyorum Temalı Kolyeler

Seni seviyorum temalı kolyeler de sevgisini belli etmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Kişiler bugüne özel yaratılan farklı dillerdeki sevi seviyorum temalı kolyeleri satın alarak sevgilerini belli etmeyi ister. Bu nedenle sevgililer gününde seni seviyorum temalı kolyelerin satışları da artış gösterir.