Opencart’ın Avantajları

Opencart ile e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler genellikle Opencart’ın avantajlarından yararlanmak için bu e-ticaret alt yapısını tercih etmektedir. Opencart’ın her ne kadar dezavantajları bulunsa da e-ticaret markalarına avantaj sağladığı durumlar da bulunmaktadır.

Opencart ile e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler için hazırladığımız Opencart’ın Avantajları

Adlı bu yazımızda sizlere Opencart’ın faydaları hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Opencart Ücretsiz Bir E-ticaret Alt Yapısıdır

Opencart’ın avantajları arasında yer alan ilk durum ücretsiz bir e-ticaret alt yapısı olmasıdır. Genellikle e-ticaret sitesi kurarken sermayelerini harcamak istemeyen birçok kişi ve işletme ücretsiz olmasından dolayı Opencart kullanmayı tercih etmektedir.

Alt yapının ücretsiz olarak sunulması e-ticaret süreçlerinin farklı kollarına sermayenizi ayırmanıza yardımcı olmaktadır. Opencart ile e-ticaret sitesi kurarak sizler de sermayenizin büyük bölümünü kendinize saklayabilir ve böylece işinizi daha kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Opencart Temaları Oldukça Çeşitlidir

Opencart ile e-ticaret sitesi kurmanın avantajlarından bir diğeri de Opencart Temalarıdır. E-ticaret sitelerini Opencart ile kuran markaların ücretsiz olarak kullanabileceği birçok Opencart teması bulunmaktadır.

Marketten kırtasiyeye, butikten petshop sektörüne kadar Opencart geliştiricileri tarafından piyasaya sunulan birçok tema bulunur. Sizler de bu temalardan yaralanarak işletmenizin faaliyet gösterdiği sektöre uygun bir e-ticaret sitesi kurabilir ve internetten satışa başlayabilirsiniz.

Opencart İçin Modül Geliştiren Birçok Kişi Bulunur

Opencart’ın avantajları arasında yer alan bir diğer konu da opencart geliştiricileri. Opencart açık kaynak kodlu bir e-ticaret alt yapısı olduğu için opencart için modül geliştiren birçok yazılımcı bulunuyor. Bu da opencart modüllerinin hızlı bir şekilde artmasını sağlıyor. Fakat geliştirilen opencart modüllerinin bir kısmı firmaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte ama e-ticaret sitenizi opencart ile kurmak istiyorsanız iyi bir araştırma yapabilir ve firmanızın ihtiyaçlarına uygun olan modülleri kolayca bulabilirsiniz.   

Opencart Kaynak Kütüphanesi Bulunur

Opencart avantajları bakımından birçok e-ticaret alt yapısına göre ön plandadır. Bu e-ticaret alt yapısı açık kaynak kodlu yazılımlar arasında yer aldığı için geliştirici dosyaları ve opencart kütüphanesi oldukça geniştir.

Opencart e-ticaret sitelerini geliştirmek isteyen ve müşterilerine yeni özellikler sunmak isteyen kişiler opencart kaynak kütüphanelerinden yararlanarak istedikleri bilgilere anında ulaşabilmektedir ve kaynak kütüphaneleri sayesinde işletmeler istedikleri değişiklikler ve geliştirmeleri kolay bir şekilde yapabilmektedir.

Gösterge Paneli

Opencart admin paneli içerisinde sitenize ait veri ve istatistikleri görebileceğiniz bir gösterge paneli bulunur. Gösterge panelinin Opencart’ta yer alması e-ticaret sitesi raporları üzerinden analiz yapmak ve işini geliştirmek isteyen kişilerin zaman kazanmasını sağlar.

Böylece kişiler e-ticaret kampanya kurgularını daha kolay bir şekilde yaratarak satışlarını arttırma fırsatı yakalar.

Fatura Entegrasyonları

E-ticaret ile internetten satış yapıyorsanız her sattığınız ürünü faturalı bir şekilde kesmeniz gerekir. Bu nedenle e-fatura ve e-arşiv uygulamalarını kullanmanız gerekmektedir. Opencart e-fatura sistemleri ile entegre olan bir e-ticaret alt yapısıdır.

Genellikle opencart modülleri üzerinden e-fatura entegrasyonları sağlanabilmektedir. Böylece kişiler e-fatura entegrasyonu sayesinde sipariş faturalarını otomatik bir şekilde kesebilmekte ve e-fatura sistemi üzerinden müşterilerine gönderebilmektedir. Kısacası opencart fatura kesme işlemlerinizi kolaylaştıran bir e-ticaret alt yapısıdır ve fatura keserken zaman kazanmanızı sağlamaktadır.

Geliştirmeler

Opencart e-ticaret alt yapılarının sürekli olarak geliştirilmesi de Opencart’ın avantajları arasında gösterilebilecek bir durumdur. Çünkü sürekli olarak Opencart 2.x, Opencart 2.x.x, Opencart 3.x gibi sürümler piyasaya sunulmaktadır. Böylece e-ticaret alt yapısının işlevselliği sağlanmakta ve sürekli olarak güncel kalmasında rol oynanmaktadır.

Sizler de Opencart’ın avantajları ve dezavantajlarını karşılaştırabilir ve böylece bu e-ticaret alt yapısını kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.