Opencart Ücretsiz Modüller Arasında Kullanabileceğiniz 5 Modül

Opencart ücretsiz modüller, genellikle opencart geliştiricileri tarafından hazırlanan ve piyasaya sunulan modül türleridir. Opencart açık kaynak kodlu bir e-ticaret alt yapısı olduğu için opencart ile e-ticaret sitesi açan kişiler modüller ile sitelerini geliştirebilmektedir. E-ticaret sitesini geliştirirken masraflarını azaltmak isteyenlerin ise en çok tercih ettiği modül türleri ücretsiz modüllerdir.

Opencart Ücretsiz Modüller Arasında Kullanabileceğiniz 5 Modül adlı yazımızda sizlerin e-ticaret sitenizi geliştirirken kullanabileceği en iyi ücretsiz opencart modülleri hakkında bilgiler paylaşacağız. Gelin şimdi hep beraber opencart ücretsiz modüllerine bir göz atalım.

Opencart SEO URL Düzenleyici

Opencart ücretsiz modülleri arasında bulunan ve sizlere bahsedeceğimiz ilk modül SEO URL düzenleme modülü.

Opencart’ın en çok indirilen ve değerlendirme alan modüllerinden birisi olan SEO URL düzenleme modülü sayesinde e-ticaret sitenizin URL yapısını SEO Dostu URL  yapısı şekilde ayarlayabilirsiniz. Birden fazla dilde kullanabileceğiniz SEO URL Düzenleme sayesinde sizler de sitenizi arama motorlarının sevdiği şekle uygun düzenleyebilir ve Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz.

Modül Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayın

İlgili İçerik; OPENCART SEO AYARLARI NASIL YAPILMALIDIR?

Sipariş Verilerini Excel’e Aktarma Modülü

E-ticaret yapan firmalar için sipariş ve müşteri verileri oldukça önemlidir. Genellikle firmalar bu veriler üzerinde analiz yaptıktan sonra kampanya, indirim ve pazarlama çalışmaları yapmaktadır. Veriler ile çalışmak firmalara ilgili kampanya ve pazarlama çalışmalarının başarılı bir şekilde yürütülmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Opencart ile kurulan bir e-ticaret sitesinde kullanabileceğiniz opencart ücretsiz modülleri arasında yer alan sipariş verilerini excele aktarma modülü sayesinde hem aldığınız siparişlerin verilerini hem de müşterilerinize ait bilgileri excel tablosu şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Modülü İncelemek İçin Tıklayın

İlgili modüle müşterilerinize ait ; ad, e-posta, telefon, kimlik ile ilgili birçok bilgiyi excel tablosu halinde görmeniz mümkündür. Siparişlerinize ait; müşteri adı, e-posta, telefon, ödeme türü, sevkiyat gibi konulardaki bilgileri excele aktarabilir ve tablo olarak görüntüleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; OPENCART EKLENTİ YÜKLEME ADIM ADIM

Rastgele Ürün Gösterme

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kullanıcıların istekleri göz önünde bulundurulduğunda birçok kullanıcının aldığı ürünlere benzer ürünleri görmek istediği bilinmektedir. Opencart Ücretsiz Modüller Arasında Kullanabileceğiniz 5 Modül adlı yazımızın bu bölümünde e-ticaret sitenizi geliştirmek için kullanabileceğiniz rastgele ürün gösterme modülü hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Opencart ile kurulan bir e-ticaret sitesinde kullanabileceğiniz rastgele ürün gösterme modülü sayesinde sizler de e-ticaret sitenizi ziyaret eden müşterilerinize rastgele ürünler gösterebilirsiniz. Bu modül ile ürün fotoğraf boyutlarını, e-ticaret sitenizin hangi bölümünde gözükeceğini seçebilir ve müşterilerinize daha fazla ürününüz hakkında bilgi vererek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Modülü İncelemek İçin Tıklayın

Opencart İyzico Modülü

Opencart Ücretsiz Modüller Arasında Kullanabileceğiniz 5 Modül adlı yazımızın bu bölümünde sizlere İyzico modülü hakkında bilgi vereceğiz.

E-ticaret sitelerinden güvenilir ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme almak isteyen firmaların sanal pos entegrasyonu yapması gerekmektedir. Opencart iyzico modülü, e-ticaret firmalarının kullanabileceği sanal poslar arasında yer alan bir modüldür. Opencart iyzico modülü ile firmalar, güvenilir bir şekilde ödeme alabilmekte ve müşteri güvenliğini ön planda tutabilmektedir.

Modülü İncelemek İçin Tıklayın

Opencart Facebook Modülü

Opencart ücretsiz modüller arasında yer alan önemli bir modül ise opencartfacebook modülüdür. Opencart facebook modülü sayesinde firmalar;

  • E-ticaret siteleri ve facebook hesaplarını bağlayabilir.
  • Sosyal medya dönüşümlerini kolay bir şekilde izleyebilir.
  • Facebook pikseli oluşturabilir
  • Katalog entegrasyonu yaparak ürünlerini facebookta sergileyebilir
  • Instashop aylarını kolayca yapabilir.

Opencart Facebook modülünün e-ticaret firmalarına sunduğu avantajlar bunlardır. Bir e-ticaret firmasının e-ticaretin dinamiklerini takip edebilmesi için bu modülü kullanmanızı öneririz.

Modülü İncelemek İçin Tıklayın