E-ticaret sitesi kuran kişilerin gelirlerini arttırmak için birçok farklı yöntemle çalıştığı bilinmektedir. Pazaryerlerinde satış yapmak da e-ticaret sitesi sahiplerinin farklı platformlarda satış yapmasına olanak sağlamaktadır. N11, ülkemizde bulunan pazaryerlerinden birisidir ve Opencart ile e-ticaret sitesi açan kişilerin en çok satış yapmayı tercih ettikleri pazaryerlerinden birisidir.

Opencart N11 Entegrasyonu adlı bu yazımızda sizlere N11 hakkında ve Opencart N11 Entegrasyonunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı okuyarak Opencart N11 Entegrasyon işlemlerinin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

N11 Nedir?

2013 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan pazaryerlerinden birisi olan N11, Doğuş Planet tarafından kurulmuştur.

İşletme – Tüketici arasında satış hizmetine olanak sağlayan N11, belirli komisyon oranları dahilinde satıcıların ürün satmasına olanak sağlamaktadır.

Opencart ile e-ticaret sitesi kuran satıcılar ise sitelerini N11 ile entegre ederek birçok avantajdan yararlanmaktadır. Gelin şimdi hep beraber N11 Entegrasyonu firmalara ne gibi kolaylıklar sağlar bakalım.

N11 Entegrasyonun Avantajları

N11 Entegrasyonu yapan e-ticaret siteleri birçok avantajdan yararlanmaktadır.

  • Opencart N11 Entegrasyonu ile e-ticaret siteleri ürünlerini hızlı bir şekilde N11 mağazalarına aktarabilmektedir.
  • N11 Entegrasyonu ile firmalar otomatik olarak fatura kesme, kargo barkodu oluşturma gibi işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmektedir.
  • N11 Entegrasyonu sayesinde firmalar stok takibini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Bu da beraberinde N11’den satış yapan satıcıların ürün tedarik edememe, kargoya geç teslim gibi nedenlerden dolayı ceza yemesinin önüne geçecektir.
  • Firmalar bu entegrasyon sayesinde sipariş takibini kolay bir şekilde yapabilmektedir.

Opencart N11 Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Opencart N11 Entegrasyonu yapmak isteyen kişilerin ilk olarak yapması gereken şeylerden birisi N11 Entegrasyon API bilgilerini almak ve Opencart N11 Entegrasyon modüllerini e-ticaret sitelerine kurmaktır.

N11 Entegrasyon API bilgileri, N11 mağazasının Hesap ve sonrasında API Hesapları bölümünden alınmaktadır. Daha önce herhangi bir entegrasyon işlemi yapmayan satıcıların ilk olarak Yeni Hesap Oluştur bölümüne girmeleri ve API hesabı oluşturması gerekmektedir. N11 API Hesapları için firma tarafından API Anahtarı sistemde gözükecektir.

API şifresini ise almak isteyen kullanıcılar yeni API Şifresi Oluştur bölümüne tıklamalıdır. Yeni API Şifresi Oluştur bölümüne tıklayan kişilerin API şifresi ise N11’e kayıtlı olan mail adresine gönderilmektedir.

Opencart N11 Entegrasyon Modülü

Opencart ile e-ticaret sitesi kuran bir firmanın Opencart N11 Entegrasyon ayarlarını yapabilmesi için ilk olarak bu modülü indirmesi gerekmektedir. Opencart N11 Entegrasyon modülünü indirmek için;

  • İlk olarak Opencart’ın internet sitesine gidin.
  • Opencart internet sitesinden Marketplace’a tıklayın.
  • Market place’a giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna N11 Entegrasyonu yazın ve arama butonuna tıklayın.

N11 entegrasyon araması yaptıktan sonra Opencart geliştiricileri tarafından yazılan Opencart N11 Entegrasyon modüllerinden birini indirmeniz ve Opencart e-ticaret sitenize kurmanız gerekmektedir. Opencart için oluşturulan entegrasyon modüllerinin fiyatları şunlardır;

Modül Adı Fiyatı
Opencart Full N11 Api Entegrasyonu 210 dolar
Easy Entegre Ücretsiz Demo – Pazaryeri başına ödeme
N11 apı entegrasyonu 399 dolar

Opencart ve N11 Entegrasyonu yapabileceğiniz modüllerden bazılarıdır. Bu modüllerden bütçenize en uygun olan modülü indirmeniz ve daha sonrasında entegrasyon için istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Bu bilgileri sisteme girip N11 API anahtarınızı ve N11 API şifresini sisteme girdikten sonra N11 Entegrasyon ayarlarınız yapılmış olacaktır. N11 API Entegrasyonu sonrasında N11 temsilciniz ile görüşüp kategori eşleştirme ayarlarınızı açtırmanız gerekmektedir. ilgili işlemleri tamamladıktan sonra Opencart N11 Entegrasyonu sonrasında ürün ekleme, kategori eşleştirme gibi bütün özellikleriniz açılacak ve eşleştirme işlemleriniz tamamlanacaktır.