Takvim

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Güncel Yorumlar

  Bize Ulaşın

  Opencart İle E-Ticaret Sitesi Açmanın Avantajları ve Dezavantajları

  E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişi ve işletmelerin bir e-ticaret sitesi olması gerekir. Genellikle e-ticaret firmaları sitelerini kurdururken üç farklı şekilde çalışır. E-ticaret sitesi kurulumu için kullanılan yöntemler şunlardır;

  • E-ticaret Sitesi Yazdırma
  • Açık Kaynak Kodlu E-ticaret Alt Yapılarını Kullanma
  • Hazır E-ticaret Alt Yapılarını Kullanma

  Yöntemleri bir e-ticaret sitesi kurmak isteyenlerin kullandığı yöntemler arasında yer alır. E-ticaret sitesi kurdururken maliyetlerini azaltmak isteyen e-ticaret firmaları ise genellikle açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapıları ve hazır e-ticaret alt yapıları arasından bir alt yapı seçmekte ve bu alt yapılar ile e-ticaret sitelerini kurdurmaktadır.

  Opencart e-ticaret sitesi kurarken seçebileceğiniz açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapıları arasında en çok kullanılan e-ticaret alt yapılarından birisidir. Opencart ile e-ticaret sitesi açmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır.

  Opencart İle E-Ticaret Sitesi Açmanın Avantajları ve Dezavantajları adlı bu yazımızda sizler için Opencart hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek opencart hakkında daha fazla bilgi alabilir ve e-ticaret sitenizi kurarken Opencart kullanıp kullanmamaya karar verebilirsiniz.

  Opencart Nedir?

  Opencart, e-ticaret sitesi kurmak isteyen firmaların kullandığı ücretsiz e-ticaret alt yapılarından biridir. Opencart PHP tabanlı olarak çalışan ve MYSQL Veritabanını kullanan bir e-ticaret alt yapısıdır.

  Opencart kullanmanın e-ticaret firmalarına sağladığı avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Gelin şimdi opencart kullanmanın avantajlarına bir göz atalım.

  Opencart Kullanmanın Avantajları

  Opencart ile e-ticaret sitesi kurmanın e-ticaret firmalarına sağladığı başlıca avantajlar bulunmaktadır. Opencart avantajları şunlardır;

  • Opencart ücretsiz kullanılabilen bir e-ticaret alt yapısıdır.
  • Açık kaynak kodlu bir e-ticaret alt yapısı olduğu için Opencart Kütüphaneleri aracılığı ile e-ticaret sitenizi geliştirebileceğiniz birçok modül, tema ve koda ulaşabilirsiniz.
  • E-Ticaret’e yeni başlayan firmalar için temel özelliklere sahiptir.
  • Opencart arayüzü kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır. Bu da firmanızın e-ticaret süreçlerini yönetmenizde sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.
  • Opencart arama motorları ile uyumlu bir e-ticaret alt yapısı olduğu için seo çalışmalarını kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkündür.
  • Opencart içerisinde yer alan sanal pos entegrasyonu, sosyal medya entegrasyonu gibi özellikler sayesinde e-ticaret sitenizi daha kolay bir şekilde geliştirebilmeniz mümkündür.

  Opencart Kullanmanın Dezavantajları

  E-ticaret sitelerini opencart ile hayata geçirmek isteyen kişi ve işletmelerin Opencart’ın avantajları hakkında bilgi aldıkları kadar opencart dezavantajları hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekir. Ancak bu şekilde işletmeler e-ticaret sitelerini kurarken Opencart kullanıp kullanmamaya karar verebilir. Opencart kullananın dezavantajları şunlardır;

  • Opencart ücretsiz bir e-ticaret alt yapısı olduğu için belirli özellikler ile gelmektedir. E-ticaret firmalarının sitelerini geliştirmeleri içinse modüllere ihtiyaç duyduğu bilinmektedir.
  • Opencart için geliştirilen modüllerin bir çoğu e-ticaret siteleri için faydalı değildir. Bu nedenler firmanızı için opencart modüllerini seçerken zaman harcamanız olasıdır.
  • Geliştirilen modüller farklı geliştiriciler tarafından piyasaya sunulduğu için modüllerin birçoğu güvenilir değildir.
  • Opencart ile işlevsel bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ilk göz önünde bulundurmanız gereken unsur ücretli modüller kullanmaktır.
  • Yazılım bilgisi olmayan kişiler opencart ile e-ticaret sitesi açarken bir yazılımcı ile çalışmalıdır. Bu da firmaların yazılımcı masraflarını arttırmaktadır.
  • Opencart e-ticaret alt yapıları karmaşık bir şekilde oluşturulduğu için e-ticaret sitesi kurulumunda firmalar zaman kaybetmektedir.

  E-ticaret Sitesi Kurarken Opencart Kullanmalı Mıyım?

  Opencart İle E-Ticaret Sitesi Açmanın Avantajları ve Dezavantajları hakkında bu yazımızda sizlere bilgiler verdik. Sizler de opencart avantajları ve dezavantajlarını, e-ticaretteki hedeflerinizi ve zaman yönetimi gibi unsurları göz önünde bulundurarak Opencart kullanıp kullanmamaya karar vermelisiniz.

  E-ticaret sitesi kurarken opencart kullanıp kullanmamak firmanızın kaderini belirleyeceği için bu konuda kararı sizlere bırakıyoruz.

  Kadir

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir