Kredi Kartsız İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

E-ticaret siteleri ya da pazaryerleri üzerinden bir ürün beğenen ve satın almak isteyen kişilerin karşı karşıya kaldığı problemlerden birisi kredi ve banka kartı ile ödemedir. Günümüzde hala kredi ve banka kartı kullanmayan kişiler bulunmaktadır ve bu nedenle bu kişiler internetten kredi kartsız alışveriş yapamayacaklarını düşünmektedir.

Bu düşünce oldukça yanlış bir düşüncedir. internetten kredi kartsız alışveriş yapmanız mümkündür. Çünkü e-ticaret siteleri ve e-ticaret pazaryerleri bünyesinde kredi kartı olmayan kişiler için alternatif ödeme sistemleri yer almaktadır.

Kredi kartsız internetten alışveriş nasıl yapılır sorusuna yanıt arayan kişiler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere kredi kartınız olmadan internetten ürün almak hakkında bilgi vereceğiz ve hangi ödeme yöntemlerini kullanarak kredi kartsız alışveriş yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Havale ve EFT Yöntemi İle Ödeme Yapabilirsiniz

Kredi kartı kullanmıyorsanız internetten alışveriş yapabileceğiniz ve aldığınız ürünlerin ödemesini gerçekleştirebileceğiniz yöntemlerden birisi havale ve eft yöntemidir. Kredi kartsız alışveriş yapmak için ilk olarak alışveriş yapmak istediğiniz bir e-ticaret sitesini ziyaret etmeniz ve hangi yöntemler ile ödeme kabul ettiklerini incelemeniz gerekmektedir.

E-ticaret firmalarının hangi yöntemler ile ödeme kabul ettiklerini görmek istiyorsanız;

 • İlk olarak alışveriş yapmak istediğiniz e-ticaret sitesini ziyaret edin.
 • Ardından satın almak istediğiniz ürün sayfasını ziyaret edin.
 • Ürün sayfası içerisinde yer alan havale ve eft ile ödeme seçeneklerini kontrol edin.

Böylece ürün satın almak istediğiniz e-ticaret firmasının havale ve eft ile ödeme alıp almadığını kontrol edebilir ve internetten kredi kartsız alışveriş yapabilirsiniz.

Kapıda Ödeme Seçeneği Sunan İşletmelerden Alışveriş Yapabilirsiniz

Kredi Kartsız İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır sorusuna yanıt arayan kişilerin tercih edebileceği bir diğer ödeme seçeneği ise kapıda ödemedir.

Kapıda ödeme sistemi, e-ticaret firmalarının yaptıkları kargo anlaşmaları sonrasında yararlandığı ve ürün tahsilatlarını biraz fiyat farkı koyarak ürün tahsilatı esnasında gerçekleştirdiği ödeme yöntemine verilen isimdir. Genellikle en çok tercih edilen ödeme yöntemleri arasında yer alan kapıda ödeme, ülkemizde birçok e-ticaret firması tarafından kullanılan bir ödeme yöntemi olarak bilinmektedir.

Kapıda ödeme yöntemi ile alışveriş yapmak istiyorsanız;

 • İlk olarak ürün satın almak istediğiniz e-ticaret firmasına giriş yapın.
 • Firmanın ürün sayfalarından birisine tıklayarak ödeme yöntemlerini gözden geçirin.
 • Eğer kapıda ödeme yöntemini görürseniz bu işletme üzerinden kolay bir şekilde kredi kartsız alışveriş yapabilirsiniz.
 • Fakat kapıda ödeme yöntemini görmediyseniz, işletmeden bilgi almak için canlı destek araçları, iletişim formu ve müşteri hizmetleri numarası sayesinde firmaya ulaşabilir ve kapıda ödeme yöntemi ile alışveriş izni olup olmadığını sorabilirsiniz. Çünkü günümüzde bazı e-ticaret firmaları kapıda ödeme yöntemi ile tahsilat gerçekleştirse de bunu e-ticaret sitelerinde paylaşmamaktadır.

Sizler de bu adımları takip ederek kapıda ödeme ile alışveriş yapıp yapamayacağınızı öğrenebilir ve kredi kartsız internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Banka Kartı İle Ödeme

Kredi kartı kullanmayan biriyseniz tercih edebileceğiniz bir diğer ödeme yöntemi ise banka kartı ile ödemedir. Genellikle günümüzde her e-ticaret sitesi üzerinden banka kartı ile ödeme gerçekleştirmek mümkündür.

Banka kartı ile alışveriş yapmak için;

 • Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyin.
 • Ödeme sayfasına giriş yapın.
 • Bankamatik kartınız üzerinde yer alan isim Soyisim, son kullanma tarihi ve arka bölümde yer alan cvv kodu gibi bilgileri kart bilgileri bölümüne yazın.
 • Ardından telefonunuza gelen mobil onay kodunu ya da doğrulama kodunu sisteme yazın.

Bu adımları tamamladıktan sonra satın almak istediğiniz ürünlerin tahsilatı banka kartınızdan çekilecektir. Sizler de internet alışverişlerinizde banka kartınızı kullanabilir ve internetten kredi kartsız alışveriş yapabilirsiniz.