İngiltere’ye satış yapmak isteyen işletme sayısı her geçen gün artış göstermektedir. İngiltere’nin para birimi olan Sterlin’in değer kazanması ve İngiltere’de internetten alışveriş yapan kişi sayısının artması özellikle ülkeye satış yapmak işletmelerin sayısını da artırmaktadır. Günümüzde işletmeler İngiltere’ye satış yaparak hem döviz geliri elde etmek istemekte hem de markalarını uluslararası pazarda tanıtmayı amaçlamaktadır.

İngiltere’ye ürün satmak isteyen işletmelerin bu süreçte belirli durumlarda yardıma ihtiyacı bulunur. İngiltere’ye satış nasıl yapılır adlı bu yazımızda sizlere İngiltere ve İngiltere’ye satış yapmak hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece İngiltere’ye ürün nasıl satarım sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

İngiltere Hakkında Bilgiler

İngiltere, Birleşik Krallık’ın bir parçası olan ve Büyük Britanya adasının yaklaşık %62’sini kaplayan ülkedir. Bunun yanı sıra, 100’den fazla küçük bitişik adayı da içermektedir. Kuzeyde İskoçya ve batıda Galler ile kara sınırları bulunurken, doğuda Kuzey Denizi, güneyde Manş Denizi, güneybatıda Kelt Denizi ve batıda İrlanda Denizi ile çevrilidir. Kıta Avrupası ise güneydoğuda, İrlanda ise batıda konumlanmıştır.

Başkenti ve en büyük şehri olan Londra, hem ülkenin kültürel hem de ekonomik merkezidir. İngiltere’nin zengin tarih ve kültürel mirası, dünya çapında tanınmış turistik yerlerin yanı sıra önemli ekonomik faaliyetlerin de merkezini oluşturur.

İngiltere’ye Ürün Satmak

İngiltere'ye satış nasıl yapılır

İngiltere’ye satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler ürün ve hizmetlerini e-ticaret siteleri, e-ticaret pazaryerleri üzerinden satabilmektedir. Bununla beraber İngiltere’ye ürün satacak işletmelerin büyük bölümü hem e-ticaret siteleri hem de pazaryerlerini de tercih ederek satış yapabilmektedir.

İngiltere’ye Ürün Nasıl Satılır?

İngiltere’ye ürün satmak isteyen işletmelerin yapması gereken belirli çalışmalar bulunur. Bunlar:

  • Pazar Araştırması
  • Satılacak Ürünler Bulma
  • E-ticaret Sitesi Kurma
  • Sanal pos ve kargo anlaşması
  • Pazarlama

Çalışmalarıdır. Gelin şimdi hep beraber bunlara detaylı bir şekilde göz atalım.

Pazar Araştırması Yapın

İngiltere’ye satış yapmak için pazarı tanımak, başarılı bir strateji için kritik öneme sahiptir. Pazar araştırması, İngiltere’ye satış yapmak için hedef kitlenin tercihlerini, rekabet ortamını ve yerel düzenlemeleri anlamanıza yardımcı olur. Bu süreçte, demografik veriler, tüketici alışkanlıkları ve sektörel trendler detaylı bir şekilde incelenmelidir.

İngiltere’ye Satılacak Ürünler Bulun

İngiltere’ye ürün satmak isteyen kişiler İngiltere’ye ne satabilirim sorusuna yanıt arar. Türkiye’den İngiltere’ye en çok satılan ürünler şunlardır:

  • Motorlu Kara Taşıtları
  • Otomotiv ve Yedek Parça Ürünleri
  • Tekstil Ürünleri (Erkek ve Kadın Giyim Ürünleri)
  • Elektrikli Cihazlar
  • Kıymetli Taşlar

Sizler de bu ürünleri satmayı tercih edebilir ve böylece İngiltere’ye satış yaparak gelir elde edebilirsiniz.

E-ihracat Sitenizi Kurun

Türkiye’den İngiltere’ye satış yapmak isteyen işletmeler için ilk adım genellikle İngiltere pazarına erişmektir. Bu, ürün ve hizmetlerinizi sergileyebileceğiniz bir online mağaza kurmayı gerektirir.

E-ihracat sitesi oluşturma, işletmelerin İngiltere’ye satış yapmak için sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Bu süreçte, açık kaynak kodlu yazılımlar veya hazır e-ihracat paketleri kullanılabilir. Bu paketler, kişilerin ve markaların profesyonel adımlar atmasını sağlamanın yanı sıra e-ihracat maliyetlerini minimize etmeye yönelik bir çözüm sunar.

Bu yöntemler, işletmelerin İngiltere’ye satış yapma sürecini kolaylaştırarak uluslararası pazarda daha rekabetçi olmalarına olanak tanır.

Sanal Pos ve Kargo Anlaşması Yapın

İngiltere’ye satış yapmak için başarılı bir şekilde adım atmanın önemli bir yolu, sanal pos ve kargo anlaşmaları yapmaktır. Sanal pos, online ödeme işlemlerini kolaylaştıran ve markaların sitelerinden tahsilat gerçekleştirmelerini sağlayan bir sistemdir.

Kargo anlaşması ise ürünlerinizi İngiltere’ye satış yapmak için hızlı ve güvenli bir şekilde ve daha az maliyetle müşterilere ulaştırmanızı sağlayan anlaşmalardır. Sizde e-ihracat sitenizi kurduktan sonra İngiltere’ye satış yapmak için sanal pos ve kargo anlaşması yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dijital Dönüşüm Nedir

Pazarlama Çalışmaları Yapın

İngiltere’ye satış sitenizi kurduktan sonra ürün ve hizmetlerinizi, markanızı İngiltere pazarında tanıtmak için pazarlama çalışmaları yapabilir ve böylece satışlarınızı artırabilirsini