Ev Hanımları İçin E-ticaret Hakkında Bilgiler

Son dönemlerin en popüler sektörlerinden birisi olan e-ticaret sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Günümüzde birçok kişi e-ticarete adım atarak gelir kazanmaya ya da yan gelir elde etmeye çalışıyor. Özellikle son dönemlerde ev hanımlarının yeni bir iş kurmak istediği ve daha çok e-ticaret sektörüne yöneldiği biliniyor .

E-ticaret yapmak isteyen ev hanımları çoğu zaman kendi ürünlerini kendi ürettiği ürünleri satmak istiyor. Bu noktada e-ticaret sektöründe popüler olan ürünleri araştırıyor. Çünkü birçok kişi e-ticaret yaparken risk almak istemiyor.

Ev Hanımları İçin E-ticaret Hakkında Bilgiler adlı bu yazımızda e-ticaret E-ticaret’te satılabilecek ürünler ve e-ticaret sitesi kurulum süreçleri hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde yeni bir iş kurmak ve gelir elde etmek istiyorsanız bu yazımızı inceleyebilir ve e-ticaret sektörü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

E-ticaret nedir?

E-ticaret ya da bilinen bir diğer adıyla elektronik ticaret kişi ve işletmelerin sanal bir mağaza açarak ya da sosyal medya platformlarında hesap açarak internetten satış yaptı yaptığı ticari faaliyete verilen isimdir.

Özellikle covid döneminde hızlı bir şekilde büyüyen e-ticaret sektörü herkesin ilgisini çekmiştir. Bu kişiler arasında gelir elde etmek ya da yan gelir elde kazanmak isteyen ev hanımları da bulunur.

Ev Hanımlarının Satabileceği Ürünler

Herhangi bir işte çalışmak ya da boş vakti ne değerlendirmek isteyen ev hanımlarının e-ticaret sektörüne girmesi mümkündür. Ev hanımları İnternetten ürün hizmet satarken Kendi ürettikleri ürünleri satabilmektedir.

  • Yemekler
  • Örgüler
  • Hobi ürünleri
  • El yapımı ürünler

Ev hanımlarının e-ticaret ile internetten satabileceği ürünler arasında yer alır. Bu ürünlere vergi muafiyeti kapsamında satabilecekleri gibi kadınlar bir şirket kurarak da internetten satış yapmaya başlayabilir.

Şirket kuruluşu

Ev hanımları için e-ticaret hakkında bilgi verdiğiniz yazımızın bu bölümünde şirket kuruluşundan bahsedeceğiz. Genellikle 75.000 TL’ye kadar yakın çevrenize kendi ürettiğiniz ürünleri satabilirsiniz. Fakat internetten satış yapmak istiyorsanız vergi muafiyetinden yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Bu noktada bir şirket kuruluşu gerçekleştirmeniz gerekir. Genellikle şahıs, limited ve anonim şirket türleri internetten satış yapmak isteyen ev hanımlarının kurabileceği şirket türleridir. Sizler de bu şirket türlerinden birini kurabilir ve internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E ticaret sitesi kurma

Yemek, örgü, hobi ürünleri, El yapımı ürünler gibi kendi ürettiğiniz Ürünleri internet anlatabilmek için bir E ticaret sitesine ihtiyacınız bulunur. Bu noktada tercih edebileceğiniz birçok site kurma yöntemi vardır. E ticaret sitesi yazdırma, açık kaynak kodlu yazılım, hazır e ticaret paketi genellikle site kurarken tercih edebileceğiniz yöntemlerdir.

Çoğu zaman ev hanımları e ticaret yaparken hızdır e ticaret paketini tercih eder. Çünkü bu yöntem ile kadınlar daha kolay sitelerini kurar. Siz ne ticaret yapmak ve bu sektörde başarılı olmak için bu yöntemi Kullanarak e ticaret sitenizi açabilirsiniz. Böylece kendi sattığınız ürünleri birçok kişi ulaştırabilirsiniz.

Reklam yöntemleri

Ev hanımları için e-ticaret hakkında bilgiler adlı yazımızın bu bölümünde önemli bir unsur olan reklamlar hakkında bilgi vereceğiz. Genellikle internetten ürün ve hizmet satışı yapmak isteyen kişiler belirli bir kere kitleye ulaşmayı ister bu noktada çoğu kişi reklam yapar.

Sosyal medya reklamları, arama motoru reklamları, mail reklamları, SMS reklamları, in filosr reklamları hedef kitlesine ulaşmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen reklam türleridir. Siz de bu tür reklamlar verebilir ve internetten satmak istediğiniz ürünler için hedef kitlenize ulaşarak satışınızı yapabilir ve doğru çalışmalarla satışları arttırabilirsiniz.