E-ticaret Sitelerinin İletişim Sayfası Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

E-ticaret ile internetten satış yapan her işletmenin e-ticaret sitesinde yer alması gereken sayfa türlerinden birisi iletişim sayfasıdır. İletişim sayfası  tasarımı her e-ticaret firması için oldukça önemlidir. Çünkü e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan tüketiciler ilgili firma ile iletişim kurmak istedikleri takdirde bu sayfadan gereli iletişim bilgilerini edinmektedir.

İletişim sayfası tasarımı profesyonel bir şekilde yapıldığında e-ticaret firmaları müşterilerine güven verirken profesyonel bir şekilde tasarlanmayan iletişim sayfaları ise müşterilerinizin firmanıza olan güvenini sarsmaktadır. Bu nedenle e-ticaret sitenizin iletişim sayfası tasarımını yaparken belirli unsurları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz ve profesyonel sayfa tasarımı yapmanız gerekmektedir.

İletişim Sayfası Tasarımı yapmak isteyen işletmeler için hazırladığımız E-ticaret Sitelerinin İletişim Sayfası Tasarımı Nasıl Olmalıdır adlı bu yazımızda sayfa tasarımı yaparken yararlanabileceğiniz önemli bilgilerden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve profesyonel iletişim sayfası tasarımı yaparak müşterilerinizin güvenini kazanabilirsiniz.

Kurumsal Kimliğinizi İletişim Sayfasında Yansıtın

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satan her işletmenin belirli bir kurumsal kimliği bulunmaktadır. Firma isminden firma renklerine, firma logosundan marka sloganına dair olan her şey e-ticaret sitelerinin kurumsal kimliği olarak kabul edilmektedir.

E-ticaret siteleri için iletişim sayfası tasarımı yapmak isteyenlerin, iletişim sayfalarında kurumsal kimliklerini yansıtması oldukça önemlidir. Böylece iletişim sayfanızı ziyaret eden kişiler firmanıza daha fazla güvenecek ve sizinle daha kolay bir şekilde iletişime geçecektir.

İletişim Formuna Yer Verin

E-ticaret siteniz için iletişim sayfası tasarımı yapmak istiyorsanız, iletişim sayfasında iletişim formuna yer vermeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü birçok tüketici ürün ve hizmetlerinize yönelik istek, öneri ve şikayetlerini aktarırken iletişim formlarını kullanmayı tercih etmektedir.

İletişim formları müşterilerinizin belirli bilgilerini paylaşarak sizlerle e-mail üzerinden iletişime geçtiği formlara verilen isimdir. Genellikle iletişim formlarında;

  • Ad – Soyad
  • E-mail Adresi
  • Telefon Numarası
  • Konu ( İstek, Öneri, Şikayet )
  • Mesaj
  • Güvenlik Doğrulaması

Gibi bilgiler istenmektedir. E-ticaret firmaları özellikle bu bilgilerin bazılarını zorunlu kılarken bazılarını ise opsiyonel kılmaktadır. Böylece tüketiciler e-ticaret firmanız iletişim formları üzerinden mesaj bırakabilmektedir.

Sizler de iletişim sayfası tasarımı yaparken sayfada iletişim formu oluşturabilir ve bu sayede müşterilerinizin firmanız ile daha kolay iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Numaranıza Yer Verin

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan her e-ticaret firmasının müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini arttırmak için bir müşteri hizmetleri departmanı bulunmaktadır. Müşteri hizmetleri departmanı genellikle müşterilerden gelen istek, öneri ve şikayetleri toplamakta ve çözümler üretmektedir.

Firmanıza ait bir müşteri hizmetleri departmanı bulunuyorsa, tüketicilerin bu departmana kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacak müşteri hizmetleri numaranızı iletişim sayfanızda paylaşmanız gerekir. Böylece müşteri memnuniyetini arttırabilir ve tüketicilerin firmanıza güven duymasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı ve Whatsapp ile İletişime Geç Butonu

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin büyük bölümü Whatsapp Destek Hatları üzerinden de müşteri ilişkileri yönetimi yapmaktadır. Genellikle bu hizmeti veren markalar müşterilerinin firmalarına kolayca ulaşması için whatsapp destek hattına ait bilgileri sayfalarında paylaşmaktadır.

Whatsapp ile iletişime geç butonları sayesinde e-ticaret firmaları müşterilerinin firmalarına ulaşmasını kolaylaştırmakta ve böylece müşteri memnuniyetini arttırmaktadır.

Sizler de e-ticaret siteniz için iletişim sayfası tasarımı yapmak istiyorsanız iletişim sayfanızda whatsapp destek hattı bilgilerinizi paylaşabilir ve bununla beraber whatsapp ile iletişime geç butonuna bu sayfada yer verebilirsiniz. Böylece e-ticaret firmanızın müşteri ilişkileri yönetimini doğru ve kolayca yapabilir ve tüketicilerin firmanıza olan güvenini arttırabilirsiniz.