E-ticaret Sitesi Altyapı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Opencart size e-ticaret sitenizi hiçbir hosting şirketine bağlı olmadan barındırma imkanı sunuyor. Fiyatı, nereye satış yapacağınızı ve diğer detayları siz belirliyorsunuz. Ancak yine de bir şirketle çalışmak isteyenler için dikkat edilmesi gerekenler listesi hazırladık. İşte önemli bazı maddeler: Opencart Sunucusu İçin Gerekenler

Web Sunucusu (Apache Destekli)

PHP 5.3+

Database (MSQLi suggested)

Gerekli PHP Modülleri

Curl

Zip

Zlib

GD Library

Mcrypt

Mbstrings

Xml

Size Hangi Seviyede Bir Destek Hizmeti Sağlıyorlar?

Destek imkanı / destek verilen saatler çok önemlidir. Eğer internet sitenizde sabaha karşı saat 3.00’te bir sıkıntı yaşanıyorsa bunu çözebilecek insanlara ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda sorununuzu çözebilecek birileri olacak mı?

Hızlı çözüm ön koşul. Bir problem yaşandığında maksimum kaç günde çözüm sağlanacak?

Dil, iletişim demektir. Kendi dilinizde bir altyapı hizmeti imkanı veriyorlar mı? Ürün isimleri, satış politikaları, kampanyalar, SEO optimizasyonları ve çok daha fazlası yerel dilinize bağlıdır. Yerel dilinize hakimseniz daha iyi bir marka imajı çizer ve iyi satışlar yaparsınız.

Yedekleme Yapılıyor Mu?

İhtiyacınız olduğunda sitenizi bir önceki haline dönüştürmeniz için yedekleme şart. Bir hata yaptığınızda bu hatayı geri alabilme şansınız varsa bunu değerlendirmelisiniz.

Serverlarınız Nerede?

Hedef kitlenizin olduğu yerde sunucularının olması genel bir kuraldır. Böylece internet siteniz daha hızlı çalışır ve arama motoru optimizasyonu daha hızlı gelişir.

Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *