E-ticaret Firmaları İçin E-mail Marketing İpuçları

Dijital pazarlama yöntemleri arasında yer alan e-mail marketing genellikle e-ticaret firmaları tarafından oldukça çok tercih edilen bir yöntemdir. E-ticaret firmaları yapacakları e-mail marketing çalışmaları ile ziyaretçi sayılarını ve satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. E-mail marketing yapacak firmalar da çoğu zaman e-mail marketing ipuçları aramaktadır.

E-ticarette e-mail marketing bazı markalar tarafından profesyonel bir şekilde kurgulanırken bazı markalar tarafından ise profesyonel bir şekilde kurgulanamamaktadır. Profesyonel e-mail marketing çalışmaları yapamayan markaların en büyük yaptığı yanlış ise bir strateji oluşturamamaktır.

E-ticaret Firmaları İçin E-mail Marketing İpuçları adlı bu yazımızda sizlere e-posta pazarlamasında dönüşüm oranlarınızı arttıracak belirli ipuçlarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş E-postalar Gönderin

E-mail marketinge yönelik yapılan istatistiksel çalışmalar kişiselleştirilmiş olan e-postalara olan ilginin arttığını göstermektedir. Genellikle bu noktada markalar müşterilerini ve hedef kitlelerini etkilemek ve güvenlerini kazanmak için onlara kişiselleştirilmiş e-mailler göndermektedir.

Kişiselleştirilmiş e-mailler çoğu zaman e-mail başlığı ya da e-mail içeriğinde yapılan değişiklikler ile ortaya çıkmaktadır. Müşteri portföyünüzde yer alan kişiler bir e-mailde adı geçtiği takdirde bu maile daha çok tıklamaktadır. Bu da e-posta pazarlaması yapan markaların dönüşüm oranlarını arttırmaktadır.

Yeniliklerden Haber Verin

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan markalar her zaman sitelerine yeni ürünler eklemektedir. Sitenize ekleyeceğiniz bazı ürünler hedef kitlenizde yer alan kişilerin ilgisini çekerken bazılarının ise çekmemektedir. Bu noktada e-posta pazarlamasında yeni ürünler ile ilgili bilgi vermek e-ticaret firmalarının ürün ve hizmetleri ile ilgilenen kişilere ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.

Bu da zamanla e-ticaret sitelerinin e-posta pazarlaması ile satışlarını arttırmasına yardımcı olmaktadır. Sizler de markanızın satışlarını arttırmak istiyorsanız e-mail marketing ipuçlarında bahsettiğimiz yeni ürünlere yönelik mailler göndermeye özen göstermelisiniz.

Mail Başlıklarını Kısa Tutun

Araştırma firmaları tarafından yapılan incelemeler e-posta pazarlamasına yönelik değişik veriler sunuyor. Genellikle şirketler tarafından atılan kısa e-postalara olan ilgi her geçen gün daha fazla artıyor. Hem vereceği mesajı başlıkta vermek hem de tıklanma oranını arttırmak isteyen markalar artık e-posta başlıklarında kısa cümleler kullanıyor.

Kısa e-posta başlıkları ile beraber kişiselleştirilmiş e-mail başlığı kullanan işletmeler hedef kitlesinin daha fazla dikkatini çekiyor. Böylece hem maillerin tıklanma oranı artıyor hem de markalar daha kolay bir şekilde amaçlarına ulaşıyor.

E-postalarınızda Profesyonel Şablonlar Kullanın

E-ticaret Firmaları İçin E-mail Marketing İpuçları arayan markaların bilmesi gereken bir diğer ipucu da profesyonel e-posta şablonlarıdır. Göndereceğiniz maillerde kullanacağınız e-mail şablonları ne kadar profesyonel olursa bu hedef kitlenize ve müşterilerinize o kadar fazla güven vermenizi sağlayacaktır.

E-posta şablonlarını profesyonel bir şekilde tasarlamak isteyen markaların bu noktada dikkat etmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. E-posta pazarlama şablonun kurumsal kimliğinize uygun olması ve güven verici bir şekilde oluşturulması hem hedef kitlenizi etkilemenizi kolaylaştıracak hem de amacınıza ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Paylaşın

E-mail marketing ipuçları arıyorsanız önem vermeniz gereken konuların birinin de e-postada paylaşılacak sosyal medya hesapları olduğunu bilmelisiniz. Genellikle e-ticaret ile internetten satış yapan markalar farklı kanallar aracılığı ile dijital pazarlama çalışmaları da yapmaktadır.

Twitter, Linkedin, Youtube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformları da dijital pazarlama çalışmaları yapacak markalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bir e-ticaret firmasının bu platformlarda yer alan hesaplarını e-mail şablonu içerisine yerleştirmesi hem hedef kitlenize güven vermenizi sağlamakta hem de kişilerin sosyal medya platformları üzerinden sizinle iletişime geçmesini de kolaylaştırmaktadır.