E-ticaret Eğitimi Almak İsteyenler İçin Eğitim Önerileri

E-ticaret sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. E-ticaret geliştikçe bu sektörde faaliyet gösteren işletme sayısı artıyor ve bu da e-ticaret iş alanlarının artmasına olanak sağlıyor. E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelere hizmet vermek isteyen kişiler ise belirli eğitimleri tamamlayarak sertifikalarını alıyor ve e-ticaret firmalarında çalışmaya başlıyori.E-ticaret eğitimi almak isteyen kişilerin uzmanlaşabileceği birçok alan bulunuyor fakat kişiler hangi e-ticaret eğitimini alacaklarına karar verirken oldukça zorlanıyor. Çünkü e-ticaret eğitimi almak isteyen kişiler bu eğitimin sonunda uzmanlaşmak ve bir iş bulmak istiyor.

E-ticaret alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler için hazırladığımız E-ticaret Eğitimi Almak İsteyenler İçin Eğitim Önerileri adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret eğitimleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve hangi e-ticaret eğitimini almak istediğinize karar vererek e-ticaret sektöründe iş bulabilirsiniz.

SEO Eğitimleri

E-ticaret iş ilanları incelendiğinde birçok e-ticaret firmasının seo uzmanı ya da seo danışmanı aradığı görülüyor. Bu da e-ticaret sektöründe uzmanlaşmak isteyen kişiler için büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü e-ticarette uzmanlaşmak isteyen kişilerin yararlanabileceği birçok ücretli ve ücretsiz seo eğitimi bulunuyor.

SEO Eğitimleri sayesinde, kişiler kendilerini arama motoru optimizasyonu konusunda geliştiriyor ve böylece seo danışmanı olarak işe başlıyor. E-ticaret seo eğitimleri;

 • Temel Seo Eğitimi
 • Anahtar Kelime Stratejisi
 • On Page SEO
 • OFF Page Seo
 • Raporlar ve analizler

Başlıklarında veriliyor ve seo ile ilgili birçok konuyu kapsıyor. Sizler de ücretsiz veya ücretli seo eğitimi alarak arama motoru optimizasyonuna hâkim olabilir ve e-ticaret firmalarına danışmanlık verebilirsiniz.

Reklam ve Dijital Pazarlama Eğitimleri

E-ticaret alanında uzmanlaşmak isteyen kişilerin yönelebileceği konulardan birisi de reklam ve dijital pazarlamadır. Çünkü e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan e-ticaret firmalarının hedef kitlelerine ulaşması ve marka bilinirliklerini arttırabilmesi için sürekli olarak dijital pazarlama çalışmaları yapması gerekmektedir. Genellikle bu alanda çalışmalar yapmak isteyen işletmeler reklam ajansları veya freelance reklam çalışanları  üzerinden hizmet almaktadır.

E-ticaret eğitimi arasında yer alan reklamcılık eğitimleri genellikle farklı platformlara ve dinamiklere uygun eğitimler olarak ücretli ve ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Başlıca reklamcılık eğitimleri;

 • Google Ads Reklamcılığı
 • Instagram Reklamcılığı
 • Facebook Reklamcılığı
 •  Influencer Marketing
 •  Affiliate Marketing
 • E-posta pazarlama

Gibi dijital pazarlama yöntemleri üzerine verilmektedir. E-ticaret reklam eğitimleri genellikle spesifik bir konu üzerine verildiği gibi genel reklam çalışmaları için de verilebilmektedir. Böylece kişiler e-ticarette reklamcılık hakkında bilgi sahibi olmakta ve kendilerini bu alanda geliştirme imkânı yakalamaktadır.

Sizler de bu alanlarda verilen ücretli ve ücretsiz reklam eğitimlerine katılarak kendinizi reklamcılık alanında geliştirebilir ve reklam hizmeti almak isteyen e-ticaret firmaları ile çalışabilirsiniz.

E-ticaret Uzmanlığı Eğitimleri

E-ticaret sektörü birçok sürecin bulunduğu ve bu süreçlerin profesyonel bir şekilde yürütülmesi gerektiği bir sektördür. Genellikle profesyonel hizmet almak isteyen e-ticaret firmaları bünyelerinde e-ticaret uzmanları için istihdam yaratmaktadır. E-ticaret uzmanı iş ilanlarında ise e-ticaret firmalarının daha çok sertifika istediği görülmektedir.

E-ticaret uzmanlığı eğitimleri genellikle ücretli olarak verilen ve eğitim sonrasında sertifika almaya hak kazanacağınız bir eğitimdir. Sizler de bu eğitimlere katılarak ürün yönetim süreçlerinden lojistiğe, müşteri yönetiminden dijital pazarlamaya kadar olan tüm e-ticaret süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve eğitim sonunda e-ticaret uzmanı sertifikası alabilirsiniz.

Aldığınız ücretli e-ticaret uzmanlığı eğitimi sayesinde e-ticaret sektöründe profesyonelleşebilir  ve E-ticaret uzmanı sertifikanızı aldıktan sonra, kariyer siteleri üzerinden iş ilanı paylaşan e-ticaret firmalarına başvurabilir ve böylece e-ticaret uzmanı olarak işe başlayabilirsiniz.