E-ihracat Yapılacak Sitede Olmazsa Olmazlar

E-ihracat ile internetten yurtdışına ürün satacak olanlar genellikle kendilerine ait bir e-ihracat sitesi açarken birçok kişi de e-ihracat pazaryeri platformları üzerinden satış yapmaktadır. Günümüzde kişilerin tercihleri incelendiğinde ise birçok kişinin kendilerine ait bir e-ihracat sitesi açarak internetten yurtdışına satış yapmak istediği görülmektedir.

E-ihracat sitesi açarak internetten yurtdışına satış yapmak isteyenlerin ise site kurma süreçlerinde dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Çünkü e-ihracat yapılacak bir sitede olmaz olmaz birçok öğe bulunmaktadır.

E-ihracat Yapılacak Sitede Olmazsa Olmazlar adlı bu yazımızda kendilerine ait bir e-ihracat sitesi açarak yurtdışına ürün satmak isteyen kişilerin site kurulumu esnasında önemsemesi gereken konular hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve böylece e-ihracat sitelerinde olması gereken özellikleri öğrenebilirsiniz.

Çoklu Dil Yapısı

E-ihracat yapılacak sitede olmazsa olmazlar dendiğinde herkesin aklına gelen ilk özelliklerden birisi çoklu dil yapısıdır. Genellikle e-ihracat ile yurtdışına ürün satışı yapan kişi ve işletmeler ürün ve hizmetlerini farklı ülkelerde yaşayan kişilere ulaştırmayı istemektedir.

Genellikle internetten alışveriş yapan kişilerin %75’lik bölümü ise ana dillerinde oluşturulan bir e-ihracat sitesi üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Bu nedenle e-ihracat sitesi kurma ve tasarlama sürecinde markaların sitelerini çok dil seçeneği ile hayata geçirmesi gerekmektedir. Böylece işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişileri daha kolay bir şekilde etkileyebilmekte ve satışlarını artırma fırsatı yakalayabilmektedir.

Çoklu Para Birimi

E-ihracat siteleri üzerinden ürün satışı yapan kişi ve işletmelerin çoğu zaman farklı ülkelerde yaşan kişilere ürün ve hizmet satmak istediğini sizlerle paylaşmıştık. Genellikle bu noktada markaların göz önünde bulundurması gereken konulardan birisi de çoklu para birimi özelliğidir.

İnternetten alışveriş yapacak olan kişiler kur farkından dolayı para kaybetmemek için her zaman kendi para birimleri ile alışverişlerini yapmak istemektedir. Bu nedenle e-ihracat sitesi kurulumu yapacak olan kişi ve işletmelerin ise önem vermesi gereken özellikler arasında çoklu para birimi özelliği yer almaktadır.

Ürün Yönetim Paneli

E-ihracat Yapılacak Sitede Olmazsa Olmazlardan bir diğeri de ürün yönetim panelidir. Markalar genellikle hedef kitlelerinde yer alan kişilere daha fazla ürün sunmak ve böylece satışlarını artırmak için sürekli olarak ürün ve hizmetlerini geliştirmeyi istemektedir. Bu nedenle her e-ihracat sitesinde ürün yönetim paneli olması gerekmektedir.

Ürün yönetim paneli sayesinde markalar e-ihracat sitelerinde yer alan ürünlerin kategorizasyon yapısını daha kolay bir şekilde kurgulayabilmekte ve böylece satışlarını daha hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

Lokasyon Bazlı Ziyaretçi Tanıma

E-ihracat Yapılacak Sitede Olmazsa Olmazlar dendiğinde herkesin aklına gelmesi gereken bir diğer özellik de lokasyon bazlı ziyaretçi tanıma özelliğidir. Genellikle bu özellik bir e-ihracat sitesini ziyaret eden kişilerin kendi dillerinde ve kendi para birimleri ile alışveriş yapabilecekleri bir e-ihracat sitesi ile karşılamalarına olanak tanımaktadır. Böylece e-ihracat sitelerini ziyaret eden kişiler ilgili markaya daha kolay güvenmekte ve bu marka üzerinden alışveriş yapmaya daha sıcak yaklaşmaktadır.

Sosyal Medya Paylaşım Butonları

E-ihracatta sosyal medyanın önemi her geçen gün artış göstermektedir. Genellikle bir e-ihracat sitesinde yer alan ürün ve hizmetleri beğenen kişiler bunları takipçileri ile ya da yakınları ile paylaşmak istemektedir.

Bu nedenle E-ihracat Yapılacak Sitede Olmazsa Olmazlardan bir diğeri de sosyal medya paylaşım butonlarıdır. Sizler de e-ihracat sitenize sosyal medya paylaşım butonları ekleyebilir ve böylece müşterilerinizin sattığınız ürün ve hizmetleri kendi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmasını sağlayabilirsiniz.