Anneler Günü Kampanyaları ile E-ticaret Satışlarınızı Artırın

E-ticarette özel günler ve kampanya dönemleri arasında bulunan anneler günü markaların satışlarını arttırdığı bir gündür. E-ticaret firmaları genellikle anneler günü kampanyaları için erken çalışmaya başlamaktadır. Çünkü anneler gününde, anneler için hediye almak isteyen kişiler alışverişlerini önceden yapmayı tercih etmektedir. Bu da hazırlıklı ve planlı bir şekilde hareket eden e-ticaret firmalarının hedef kitlesine ulaşmasını ve satışları artırmasını kolaylaştırmaktadır.

E-ticaret firmalarının anneler günü kampanyalarına hazırlanırken de dikkat etmesi gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Anneler Günü Kampanyaları ile E-ticaret Satışlarınızı Artırın adlı bu yazımızda anneler günü kampanyalarında önemsemeniz gereken belirli unsurları sizlerle paylaşacağız. Siz de yazımızı inceleyebilir ve çalışmalarınıza başlayarak anneler günü satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Anneler Günü Ne Zaman?

Her yıl annelerin hayatımızdaki önemini vurgulamak ve anneleri onurlandırmak için kutlanan anneler günü, mayıs ayının ikinci haftasında yer alan pazar günü kutlanan özel günlerden birisidir. 

Anneler Günü Kampanyalarına Ne Zaman Hazırlanılmalıdır?

Anneler günü için alışveriş kampanyaları düzenleyen e-ticaret firmalarının kampanya dönemi olarak seçebileceğini net bir tarih aralığı yoktur. Fakat e-ticaret firmalarının istatistikleri göz önünde bulundurulduğunda anneler günü kampanyaları düzenleyen markaların genellikle 20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında kampanya kurguları yarattığı görülmektedir. Genellikle markalar bu kampanya tarihlerine hedefleri ve amaçları doğrultusunda karar vermektedir.

İndirim Yapacağınız Ürünleri Tespit Edin

Anneler günü için alışveriş kampanyası düzenleyecek markaların ilk yapması gereken çalışma indirim yapacakları ürünleri tespit etmek olmalıdır. Bu noktada markalar çok satan ürünler, az satılan ürünler, stoğu fazla olan ürünler, iyi kar bırakan ürünler gibi sınıflandırmalar yaparak kampanyalarına dahil edecekleri ürün ve hizmetlere karar vermektedir.

E-ticaret Kampanya Kurgunuzu Yaratın

Anneler günü için e-ticaret kampanyası düzenleyecek markaların anneler günü için kullanabileceği birçok kampanya modeli bulunuyor.

 • 100 TL Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo
 • 3 Al 2 Öde
 • X Kategorisinden Alışveriş Yapana Y Kategorisinde %10 İndirim
 • Sepete özel indirim
 • Ödeme yöntemine göre kampanyalar

Gibi birçok kampanya modeli anneler günü kampanyaları için kullanılıyor. Siz de kampanya dönemi öncesinde düzenleyeceğiniz kampanyalara karar verebilir ve böylece anneler günü için e-ticaret sitenizi hazırlayabilirsiniz.

E-ticaret Sitenizin Temasını Değiştirin

E-ticarette anneler günü kampanyalarına hazırlanırken firmaların uyguladığı stratejilerden birisi de tema değişikliğidir. Genellikle özel kampanya dönemlerinde her e-ticaret firmasının uyguladığı bu yöntem kampanya ruhunu sitenizde yansıtmanıza olanak sağlamaktadır.

Müşteriler e-ticaret sitenize girdiğinde ve anneler gününe özel yapılan tasarımları gördüğünde ise firmanıza daha fazla güvenerek sizlerden alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Siz de e-ticaret firmanızın anneler günü satışlarını artırmak istiyorsanız bu tür bir strateji izleyebilirsiniz.

E-ticaret Siteniz İçin Reklam Verin

Alışverişlerin yoğun olduğu anneler günü kampanyaları döneminde her e-ticaret markasının reklam ve tanıtım çalışmaları yapması gerekmektedir. Çünkü reklam ve tanıtım çalışmaları sayesinde e-ticaret firmaları anneler için hediye almak isteyen kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

 • Sosyal Medya Reklamları
 • Influencer Marketing
 • SEO Çalışmaları
 • Google Reklamları
 • SMS Pazarlaması
 • E-mail Marketing Çalışmaları

E-ticaret firmalarının anneler günü indirimlerini duyurmak için kullandığı dijital pazarlama yöntemleri arasında yer almaktadır.

Müşteri Memnuniyetini Önemseyin

E-ticarette anneler günü kampanyaları düzenleyen her markanın önem vermesi gereken konulardan birisi de müşteri memnuniyetidir. Çünkü müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik çalışmalar yapan e-ticaret firmaları anneler günü kampanyaları sayesinde sadık müşteriler kazanabilmektedir.

Siz de anneler günü kampanyalarında müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar yapabilir ve böylece sadık müşteriler kazanabilirsiniz.